[SOLVED] konwercja obrazów .odg do .jpg

Użytkowanie edytora grafiki
agatap86
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 04, 2010 9:30 pm

[SOLVED] konwercja obrazów .odg do .jpg

Post autor: agatap86 »

Chciałabym zapisać obraz jako jpg i nie mam pojęcia jak to zrobić. Próbowałam ręcznie zmienić rozszerzenie, oraz korzystałam z IrfanView - nic nie działa. Czy ktoś może potrafi to zrobić? Ważne jest dla mnie by zachować jak najlepszą jakość więc konwertowanie poprzez formaty pośrednie wolałabym odrzucić.
OpenOffice 3.1
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: konwercja obrazów .odg do .jpg

Post autor: Astur »

Obejmij zaznaczeniem tę część obrazu, jaką zamierzasz zapisać jako jpg i z menu Plik wybierz opcję Eksportuj... W otwartym oknie zwróć uwagę na Zapisz w: (na samej górze), bo domyślnie program chce zapisywać w katalogu "gallery", co może i jest wygodne dla OpenOffice, ale niekoniecznie dla użytkownika.
  • To domyślne położenie można zmienić przez edycję ścieżki położenia grafik (Narzędzia -> Opcje -> OpenOffice.org -> Ścieżki -> Grafiki); uważaj, aby się nie pomylić, bo jeżeli zmienisz inne ścieżki, np. dla "Galeria", to program nie będzie wiedział gdzie szukać swojej galerii, osiąganej normalnie przez Narzędzia -> Galeria, albo przez odpowiedni przycisk na pasku narzędzi "Rysunek".
W polu Nazwa pliku: wprowadzasz swoją nazwę pliku, a z opuszczanej listy Format pliku: wybierasz pożądany standard zapisu, w Twoim wypadku "JPEG - Joint Photographic Experts Group (.jpg;.jpeg;.jfif;.jpe)". Jeżeli zaznaczysz okienko przy Automatyczne rozszerzenie nazwy pliku, nie będziesz musiała go wpisywać sama. Jeżeli o tym zapomnisz, w wybranym katalogu pojawi się plik bez rozszerzenia i trzeba będzie je wstawić samemu. Po potwierdzeniu wyboru przyciskiem Zapisz, pojawi się kolejne okienko, w którym możesz dokonać wyboru jakości zapisywanego pliku (ogólnie rzecz biorąc przy 93 zupełnie wystarcza przy grafice "na ekran"; 98 - przy wydruku). Tutaj także możesz wybrać, czy plik zostanie zapisany w swoich kolorach, czy w odcieniach szarości.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
agatap86
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 04, 2010 9:30 pm

Re: konwercja obrazów .odg do .jpg

Post autor: agatap86 »

Dzięki :) Wreszcie mam eleganckie jpg :)
OpenOffice 3.1
ODPOWIEDZ