Linie kursora [SOLVED]

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
Kiniacz
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 27, 2022 2:18 pm

Linie kursora [SOLVED]

Post autor: Kiniacz »

Cześć,

Bardzo przydałyby mi się linie kursora. Mam na myśli linie w pionie i poziomie które pokazują położenie kursora, tak aby było dokładnie widać na jakim jest wierszu i w jakiej kolumnie. W arkuszu mam zapisane wymiary w formie tabeli ( jednak nie jest to wstawiona tabela) i przypisane do tych wymiarów ceny. Nie chciałabym się kiedyś pomylić. Wiem, że przy zaznaczeniu całej kolumny albo całego wiersza to one się podświetlają, jednak nie jednocześnie i dla mnie to za mało. Mam nadzieję, że wyraziłam się dość klarownie. Gdyby tak jednak nie było to zrobię rysunek poglądowy :D. Jeśli jakiś inny rodzaj Office ma taką opcję to proszę o sygnał ^^. Pozdrawiam i życzę miłego dnia :D
Ostatnio zmieniony czw lip 28, 2022 1:55 pm przez Kiniacz, łącznie zmieniany 1 raz.
Open Office 4.1.11 na Windows 10 Pro
Awatar użytkownika
Rafkus
Posty: 513
Rejestracja: czw kwie 12, 2018 10:26 pm

Re: Linie kursora

Post autor: Rafkus »

Na angielskim forum znalazłem kiedyś takie rozwiązanie:
https://forum.openoffice.org/en/forum/v ... 31#p200555
głównie chodzi mi o ten plik: crosshighlight.ods
LibreOffice 7.4.6 (preferowany) oraz OpenOffice 4.1.6. Widows 10
OpenOffice 4.1.3. oraz Libre 4.2.5.2 Windows XP
Kiniacz
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 27, 2022 2:18 pm

Re: Linie kursora

Post autor: Kiniacz »

Plik crosshighlight.ods to jest dokładnie takie rozwiązanie jakiego potrzebuje. Jednak wyszły kwiatki w postaci błędu w skrypcie. Nie mogę dać opcji wykonaj makr bo wyskakuje powiadomienie "Błąd Pracy BASIC'a. Argument nie jest opcjonalny." Komunikat ten jest przypisany do tego fragmentu
as1() = Split(oView.ViewData, ";")
Nie mam pojęcia jak się obchodzić się ze skryptami xD ( nawet nie wiem czy to dobrze nazywam) Opowiem co mi mój szary móżdżek podpowiedział żeby zrobić i mam nadzieje, że znajdzie się ktoś kto pomoże mi to ogarnąć :D
Więc tak w pliku crosshighlight.ods weszłam w Makra Basic i skopiowałam po kolei Moduły najpierw z Biblioteki Highlight potem z biblioteki Standard i wkleiłam do swojego pliku w takiej samej konfiguracji,( zrobiłam nową bibliotekę i utworzyłam nowe moduły, następnie do odpowiedniego modułu przekopiowałam skrypty z pliku crosshighlighr.ods tak żeby biblioteki, nazwy i zawartość modułów się pokrywały)
Można się już śmiac xD Jeżeli ktoś się podejmuje to proszę o łopatologiczne tłumaczenie.
Open Office 4.1.11 na Windows 10 Pro
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Linie kursora

Post autor: Jermor »

Może łatwiej byłoby zmienić nazwę pliku crosshighlight.ods na własną, a następnie skopiować do niego twoje dane.
Po zmianie nazwy wybierasz "Wstaw -> Arkusz z pliku" wskazujesz jakie arkusze i w jakie miejsce mają zostać wpisane.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Kiniacz
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 27, 2022 2:18 pm

Re: Linie kursora

Post autor: Kiniacz »

O tym nie pomyślałam a w zasadzie działa ;D Dziękuję za pomoc ^^
Open Office 4.1.11 na Windows 10 Pro
ODPOWIEDZ