Deweloper w libre ofice cal

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
Adam1973
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 10, 2022 10:58 pm

Deweloper w libre ofice cal

Post autor: Adam1973 »

Witam jestem nowy
Chciałem się zapytać o libre ofice cal czy jest w mim deweloper tak jak w windowsowej excellu
Bardzo będę wdzięczny za pomoc
OpenOffice 2.4 pod Ubuntu 9.04
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Deweloper w libre ofice cal

Post autor: Jan_J »

Pytanie naiwne: A co to jest deweloper?

Odpowiedź częściowo mniej naiwna: Calc (nie cal) jest wyposażony w możliwość budowania przez użytkownika własnych interfejsów, które będą wywoływać określone makropolecenia. Nie jest to jednak jego główne przeznaczenie. Przyda się do tego narzędziówka kontrolek (Widok/Paski narzędzi/Formanty formularza i Widok formularza), za których pośrednictwem wywołasz operacje projektowe. Dalej trzeba będzie trochę poprogramować (Narzędzia/Makra), mając do dyspozycji kilka języków. Ale wbudowane środowisko jest tylko dla Basica.
Nie wiem czy odpowiedź satysfakcjonuje; naprawdę nie wiem co to jest Deweloper.

Ad wersja. Jeśli twój podpis (OpenOffice 2.4) stwierdza stan faktyczny, to warto przejść na jakąś nowszą wersję. O ile komputer uciągnie ją sprzętowo, bo sądzę że system jest stareńki z jakiegoś istotnego powodu. Ostatnia wersja gotowa dla 32-bitowego linuksa to 6.2. Do pobrania stąd: https://downloadarchive.documentfoundat ... ffice/old/. Nie odinstalowuj istniejącego starocia, bo może się okazać że nowa nie ruszy, a czy instalka OOo 2.4.2 jest jeszcze do odtworzenia to nie wiem.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2252
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Deweloper w libre ofice cal

Post autor: Jermor »

Deweloper w MSOfficce to dodatkowa karta narzędziowa, zazwyczaj ukryta, która zawiera narzędzia do tworzenia makr, formantów i kontrolek ActiveX.
Czyli w istocie tym o czym napisał @Jan_J.
Należy jednak napomknąć o tym, że VisualBasic Microsoftu to inny język niż Basic OpenOffice.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Adam1973
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 10, 2022 10:58 pm

Re: Deweloper w libre ofice cal

Post autor: Adam1973 »

Dzięki panowie za odpowiedz miłego dzionka
OpenOffice 2.4 pod Ubuntu 9.04
ODPOWIEDZ