Wywala calc po CTRL+C lub CTRL+X

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
jskmaster
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 09, 2022 11:25 am

Wywala calc po CTRL+C lub CTRL+X

Post autor: jskmaster »

Dzień dobry,
Mam dziwną sytuację z dwoma dokumentami - mianowicie wywala mi Calc gdy próbuję kopiować lub wycinać z jednej komórki lub kilku natomiast zaznaczenie zawartości komórki i kopiowanie lub wycięcie w wierszu wprowadzania nie powoduje wywalenia programu (ale w wierszu mogę tylko pojedynczą komórkę kopiować czy wycinać a czasem potrzebuję kilka rekordów z kolumny). Czy może mieć na to wpływ ilość wierszy wykorzystywanych (+/- 12290 ?) i ilość danych ? C
Skanuję do komórek numery seryjne kolejnych urządzeń, nie stosuję żadnych formuł, w dokumencie są głównie ciągi alfanumeryczne i daty z dni "wklepywania" numeru seryjnego.
Na czystym, nowym dokumencie nie wywala, gdzie szukać przyczyny w tym pliku ?
Pozdrawiam
OpenOffice.ux.pl 3.4.3
Windows 10 Pro 64bit
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wywala calc po CTRL+C lub CTRL+X

Post autor: Jan_J »

Jeśli posługujesz się wersją opisaną w Twoim podpisie (ux.pl 3.4.3), to czym prędzej wymień ją na bardziej współczesną. Apache OpenOffice 4.1.12 albo LibreOffice 7.2.6. Radzę wybrać Libre.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Wywala calc po CTRL+C lub CTRL+X

Post autor: Jermor »

Może do tych skrótów masz nadpisane wywołanie makra?
Jeśli chcesz, aby to zdiagnozować, zostaw podmienionych kilka wierszy z danymi w kopii tego dokumentu i zamieść go na forum (sprawdź przedtem, czy na tej kopii efekt jest taki jak opisałeś).
Możesz też po prostu skopiować swoje wszystkie dane do nowego pliku, w którym jak piszesz wszystko działa i korzystać z tego nowego pliku.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ