Style w okienku - ustaw styl

Użytkowanie edytora dokumentów
lucas234
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 20, 2022 3:45 pm

Style w okienku - ustaw styl

Post autor: lucas234 »

Obrazek

Witam,

utworzyłem sobie, własny zestaw stylów, dajmy na to Akapit 1 i Akapit 2 i chcę, żeby tylko one były widoczne w okienku zaznaczonym na czerwono z obrazka powyżej, jak zrobić coś takiego?
LibreOffice 7.3.1.3
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Style w okienku - ustaw styl

Post autor: Jermor »

Według mojej wiedzy nie możesz tego zrobić.
Lista stylów wyświetlana w zakreślonym okienku nie może być zmieniana przez użytkownika, chociaż sama lista podlega zmianom polegającym na tym, że każdy nowy styl zastosowany w dokumencie znajdzie odzwierciedlenie w pojawieniu się jego nazwy na tej liście. LibreOffice zawiera style predefiniowane. Tych stylów nie można usunąć ani zmienić im nazwy. Można natomiast modyfikować ich parametry, ale i tak nie zawsze wszystkie. Np. nie można zmodyfikować poziomu konspektu dla stylu Nagłówek 1.
Zatem jednym ze sposobów jest zmodyfikowanie stylów predefiniowanych i korzystanie z nich. Modyfikowanie (także tworzenie nowych) stylów odnosi się zawsze do konkretnego dokumentu. Jeżeli taki zestaw zmodyfikowanych stylów miałby być wykorzystywany częściej, warto byłoby utworzyć nowy szablon, w którym pod predefiniowanymi nazwami funkcjonowałyby style o zmienionych parametrach. Otwarcie tego szablonu udostępniałoby zmienione style.
Oczekiwany przez ciebie efekt można jednak uzyskać w innym okienku, okienku "Style" (tym ukazywanym po naciśnięciu F11). Stylom, które nie zostały użyte w dokumencie, można przypisać status "ukryte" i wówczas nie będą pokazywane w tym właśnie oknie. To okienko także pozwala na przypisywanie stylów wybranym elementom tekstu.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ