Porównanie LO vs MS

Użytkowanie edytora dokumentów
alieno
Posty: 15
Rejestracja: czw paź 17, 2019 10:01 pm

Porównanie LO vs MS

Post autor: alieno »

Chciałbym spytać mądrzejszych od siebie, który pakiet jest lepszy, zwłaszcza w kwestii edytora i poprawiania błędów: LibreOffice z LanguageTool czy MS Office 2016 bez LT?
Libre Office 7, Windows 10.
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2238
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Porównanie LO vs MS

Post autor: Jermor »

LanguageTool nie ma tutaj znaczenia, ponieważ jego bezpłatna wersja jest dostępna także dla Worda (https://languagetool.org/pl/word).
Nie wiadomo natomiast na jakiej zasadzie chciałbyś porównywać to oprogramowanie. To, co dla jednych jest zaletą, dla innych taką być nie musi.
Jak dla mnie największa zaleta LibreOffice to bezpłatność i stały rozwój. Pakiet Microsoftu też jest rozwijany, ale trzeba za to płacić przy pojawieniu się każdej nowej wersji.
Z innego punktu widzenia patrząc, jeśli musisz współpracować z wieloma osobami, to dobrze jest mieć wspólną platformę oprogramowania. Konwersje międzypakietowe, zwłaszcza skomplikowanych projektów, mogą powodować problemy.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
alieno
Posty: 15
Rejestracja: czw paź 17, 2019 10:01 pm

Re: Porównanie LO vs MS

Post autor: alieno »

Dzięki! Nie wiedziałem, że dla MS też jest darmowa wersja... „Kompatybilność” jest dla mnie najważniejsza... :lol:
Libre Office 7, Windows 10.
tomeh
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 06, 2017 9:17 am
Kontakt:

Re: Porównanie LO vs MS

Post autor: tomeh »

Jeśli pliki idą w PDF to nie ma znaczenia jaki bo i tak zostaną zachowane style. Jeśli pliki edytowalne ktoś przesyła do siebie to jednakowy pakiet. U mnie w firmie wszyscy na libre pracują a daniej na open (praktycznie takie same z wyglądu i obsługi). Natomiast nie każdy na poczatku wie co i jak gdy pracował tylko na MS.
Libre office. Treści technologiczne ToTemat.pl z filmami.
ODPOWIEDZ