Zgodność pracy magisterskiej napisanej w OpenOffice a Word

Użytkowanie edytora dokumentów
asasyn
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 14, 2022 12:42 pm
Kontakt:

Zgodność pracy magisterskiej napisanej w OpenOffice a Word

Post autor: asasyn »

Cześć, mam napisaną pracę magisterską w Open Office ale jak mój promotor otwiera ją w programie Word to część wykresów, obrazków lub innych rzeczy mi sie po prostu rozjeżdża... czy jest na to jakiś sposób żeby pliki zawsze wyświetlały się tak samo na różnych wersjach oprogramowania?
Open Office 4.1 na Windows 11
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2238
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Zgodność pracy magisterskiej napisanej w OpenOffice a Wo

Post autor: Jermor »

Tym sposobem jest zapis w formacie PDF.
Jednak zadam pytanie dodatkowe. Prace zapisałeś w formacie odt? czyli macierzystym formacie plików OpenOffice?
Word potrafi odczytywać pliki odt, ale gwarancji na 100% zgodność nie ma. Wydaje się, że nie jest to w interesie Microsoftu.

Równolegle istniejący (i znacznie szybciej rozwijany) pakiet LibreOffce ma możliwość zapisania pliku w formatach własciwych dla MS Office, ale tutaj także może się okazać, że nie wszystkie sytuacje konwertują sie prawidlowo. W każdym razie Libre jest znacznie bliższy prawidłowej współpracy z Wordem.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
asasyn
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 14, 2022 12:42 pm
Kontakt:

Re: Zgodność pracy magisterskiej napisanej w OpenOffice a Wo

Post autor: asasyn »

zapisywalem w formacie odt, ale teraz zapisałem tak jak napisałeś w formacie PDF i wszystko jest ok, dziękuję bardzo!
Open Office 4.1 na Windows 11
tomeh
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 06, 2017 9:17 am
Kontakt:

Re: Zgodność pracy magisterskiej napisanej w OpenOffice a Wo

Post autor: tomeh »

Pisałem swoja w Open Office jeszcze, ale ty masz ją wydrukować i jedną dać na płycie. To wszystko zrobić jak wyżej najlepiej i w sumie najmądrzej w pdf - czyli eksport do pdf. Wtedy ani obrazki ani nic innego się nie rozjedzie i będzie jak zdjęcie tego co ty sam widzisz na każdej stronie.
Libre office. Treści technologiczne ToTemat.pl z filmami.
ODPOWIEDZ