Przerobienie prezentacji w film (odp na avi/mp4)

Użytkowanie edytora prezentacji
Konik_90
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 29, 2021 1:05 pm

Przerobienie prezentacji w film (odp na avi/mp4)

Post autor: Konik_90 »

Witam serdecznie! Od paru godzin szukam jakiś programów i informacji na temat przerobienia prezentacji na film.
Prezentacja zawiera 19 slajdów z lektorem, chciałbym ją zapisać w formacie avi bądź mp4, żeby każdy mógł ją bez problemu otworzyć.
Czy ma ktoś pomysł jak to najlepiej i najprościej zrobić (pozostaje mi już chyba tylko nagranie ekranu)?
Chciałem ją wyeksportować do formatu ppt później programem Moyea do formatu avi jednak jest duży problem z konwersją odp to ppt, wychodzi całkiem inna prezentacja....
OpenOffice 4.1.11 Windows 7 64
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2238
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Przerobienie prezentacji w film (odp na avi/mp4)

Post autor: Jermor »

AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przerobienie prezentacji w film (odp na avi/mp4)

Post autor: Jan_J »

Zamzar oferuje konwersję odp → swf (próbowałem, nie wyszło – dostałem pusty plik swf, ale być może czegoś nie dopilnowałem). Zaś swf → mp4 robiłbym używając VLC.


Obie propozycje są o tyle mało satysfakcjonujące, że nie wskazują metod, tylko usługi...
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Konik_90
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 29, 2021 1:05 pm

Re: Przerobienie prezentacji w film (odp na avi/mp4)

Post autor: Konik_90 »

Próbowałem konwerterem z pierwszego linku, przekonwertował na .avi jednak prezentacja jest bez głosu oraz dynamicznych przejść (wyświetla jedynie gotowe slajdy).
Poddałem się więc i nagrałem zwyczajnie ekran po włączeniu prezentacji.
Dzięki za pomoc!
OpenOffice 4.1.11 Windows 7 64
ODPOWIEDZ