brak pomysłu na rozwiązanie problemu numerów seryjnych

Użytkowanie programu bazodanowego
yan38
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 9:57 am

brak pomysłu na rozwiązanie problemu numerów seryjnych

Post autor: yan38 »

Witam
to mój pierwszy post tutaj i zarazem jedna z pierwszych styczności z LibreOffice Base.
Przejdę do rzeczy, a właściwie problemu na jaki napotkałem w trakcie tworzenia bazy danych na lokalnym komputerze.
mam 5 dostawców różnych produktów :
Firma 1
Firma 2
Firma 3
Firma 4
Firma 5
Oraz 15 produktów które są dostarczane w zwrotnych opakowaniach.
Załóżmy że:
dostarczany jest produkt "A" przez kontrahenta "Firma 3" w opakowaniu o numerze kodu kreskowego "789157852"
dostarczany jest produkt "B" przez kontrahenta "Firma 3" w opakowaniu o numerze kodu kreskowego "257755689"
dostarczany jest produkt "C" przez kontrahenta "Firma 3" w opakowaniu o numerze kodu kreskowego "128822889"
dostarczany jest produkt "D" przez kontrahenta "Firma 3" w opakowaniu o numerze kodu kreskowego "145885623"
Ale w ciągu pojedynczej dostawy mogę otrzymać produktu "A" 20 szt. produktu "B" 13 szt. i chciałbym tak zdefiniować formularz i powiązaną z nią tabele lub kwerendę by przy wpisaniu ilości 20 szt. przy produkcie "A" w podformularzu dotyczącego dostawy pojawiło się 20 wierszy z wypełnioną nawą produktu i możliwością dodania numeru seryjnego do każdego wiersza podformularza (kwestia jest tego typu iż musze powiązać opakowanie z firmą produktem dostawą i późniejszym zwrotem)
Istnieje możliwość że opakowanie otrzymam za jakiś czas ponownie nie mniej jednak chciałbym abym mógł zarejestrować w z daną datą zwrot takiego opakowania.
formularz obrazujący funkcjonalność
https://zapodaj.net/dc3916969538b.png.html
Moja wersja office
https://zapodaj.net/47e1a255776b6.png.html
Załączniki
przykladowa-baza.odb
(13.15 KiB) Pobrany 86 razy
OpenOffice 4, na windows 10
Awatar użytkownika
Rafkus
Posty: 513
Rejestracja: czw kwie 12, 2018 10:26 pm

Re: brak pomysłu na rozwiązanie problemu numerów seryjnych

Post autor: Rafkus »

yan38 pisze: by przy wpisaniu ilości 20 szt. przy produkcie "A" w podformularzu dotyczącego dostawy pojawiło się 20 wierszy z wypełnioną nawą produktu i możliwością dodania numeru seryjnego do każdego wiersza podformularza
Obawiam się, że prostego rozwiązania nie ma albo przynajmniej ja nie znam. Przychodzą mi do głowy dwa TRUDNE rozwiązania:
  1. Osiągnięcie tego przy pomocy makra wykonującego polecenie SQL: INSERT INTO...
  2. Zapytanie rekurencyjne w SQL, którego to dostarczany standardowo silnik bazy danych HSQL w wersji 1.8 nie obsługuje i szczerze mówiąc nie wiem czy w ogóle dałoby radę ...
Moja rada to ręcznie wprowadzanie wymaganych 20 numerów seryjnych a przy pomocy podformularza można osiągnąć przepisywanie powtarzalnych wartości.
LibreOffice 7.4.6 (preferowany) oraz OpenOffice 4.1.6. Widows 10
OpenOffice 4.1.3. oraz Libre 4.2.5.2 Windows XP
Awatar użytkownika
Rafkus
Posty: 513
Rejestracja: czw kwie 12, 2018 10:26 pm

Re: brak pomysłu na rozwiązanie problemu numerów seryjnych

Post autor: Rafkus »

Znalazłem chwilkę czasu i jeśli to tobie cos pomoże to pewne rozwiązanie masz w dołączonym pliku
Załączniki
przykladowa-baza_b.odb
(26.22 KiB) Pobrany 93 razy
LibreOffice 7.4.6 (preferowany) oraz OpenOffice 4.1.6. Widows 10
OpenOffice 4.1.3. oraz Libre 4.2.5.2 Windows XP
ODPOWIEDZ