Kwota słownie

Użytkowanie edytora dokumentów
Pukac182
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 02, 2021 7:50 pm

Kwota słownie

Post autor: Pukac182 »

Witam,
mam pola użytkownika które pobierają wartości z bazy zewnętrznej. Potrzebuję aby dane pole które zwraca wartość liczbową zamieniało tą wartość na kwotę słownie. Próbowałem przekształcić makro z Calca ale nie wyszło. Czy macie jakiś pomysł jak mógłbym to zrobić?
OpenOffice 4.1 na Windows
Awatar użytkownika
Rafkus
Posty: 513
Rejestracja: czw kwie 12, 2018 10:26 pm

Re: Kwota słownie

Post autor: Rafkus »

Zajrzyj tam: https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... wnie#p5751

Co prawda przykład jest przedstawiony w programie Base, ale sprawdziłem - po zapisaniu formularza i przeniesieniu tamtejszego makra, działa także w Writer.
LibreOffice 7.4.6 (preferowany) oraz OpenOffice 4.1.6. Widows 10
OpenOffice 4.1.3. oraz Libre 4.2.5.2 Windows XP
Pukac182
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 02, 2021 7:50 pm

Re: Kwota słownie

Post autor: Pukac182 »

Przekopiowałem i cały czas mi zwraca błąd odnośnie odj=oEv.source że argument nie jest opcjonalny. Nie rozumiem o co chodzi
OpenOffice 4.1 na Windows
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kwota słownie

Post autor: Jan_J »

To znaczy że wywołujesz funkcję albo procedurę w sposób inny, niż przewidział jej twórca.
Nazwa (parametru?) oEvt sugeruje, że jest ona referencją do obiektu reprezentującego zdarzenie. Taka procedura winna być sprzężona z określonego typu zdarzeniem w środowisku użytkowym (np. wciśnięcie przycisku, klawisza myszy albo rozpoczęcie zapisywania dokumentu).
Takich procedur nie wywołuje się bezpośrednio. Wywołanie przez Narzędzia/Makra/.../Uruchom nie przekazuje procedurze argumentu, tak jakby go otrzymała przy wywołaniu w drodze obsługi zaistniałego zdarzenia. Stąd bierze się komunikat diagnostyczny, na oko niejasny, lecz trafny.
Rejestrację procedury, tak by jej użycie było reakcją na sytuację, może być przeprowadzone na dwa sposoby:
* programowo — gdzieś jest kod, którego zadaniem jest zarejestrowanie tej procedury, tak by była wywoływana automatycznie w przewidzianych okolicznościach, z parametrem wskazującym na te okoliczności.
* przez interfejs użytkownika — w typowych sytuacjach takie „podpięcie” da się przeprowadzić przez wypelnienie formularza obsługi zdarzeń w dokumencie: Narzędzia/Dostosuj/Zdarzenia.
Warto zobaczyć, jak to jest zrobione w oryginale.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ