Pierwszy wiersz z narzuconym stylem bez możliwo zmi [SOLVED]

Użytkowanie edytora dokumentów
Zealot80
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 29, 2012 12:18 pm

Pierwszy wiersz z narzuconym stylem bez możliwo zmi [SOLVED]

Post autor: Zealot80 »

Mam taki problem, że w pierwszym wierszu mojego dokumentu mam narzucony styl "Nagłówek 3". Pomimo prób zmiany tego stylu nie ulega on zmianie. W dalszym tekście mogę dowolnie zmienić style i żadnych problemów tylko w pierwszym wierszu.
Zainstalowałem już najnowszą wersje programu 7.2.1.2 (x64) nie pomogło niestety.
Ostatnio zmieniony sob paź 09, 2021 8:42 am przez Zealot80, łącznie zmieniany 2 razy.
LibreOffice 7.2.5.2 (x64) na Windows 11
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2252
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Pierwszy wiersz z narzuconym stylem bez możliwości zmian

Post autor: Jermor »

  1. Zmień podpis w stopce, bo jak napisałeś, nie używasz OpenOffice 3.3 (a może także Windows 7).
  2. Coś jednak wyjaśnij. Czyli, czy jest to tekst, nad którym wcześniej pracowałeś i nagle się tak zrobiło. Utworzyłeś nowy dokument i taki jest objaw. Na czym polega próba zmiany stylu?
  3. A najlepiej zamieść ten dokument, usuwając niepotrzebny tekst. Zostaw możliwość zobaczenia tego efektu.
Tak na czuja, to przyczyną może być to, że ten akapit znajduje się w odrębnej sekcji dokumentu, która ma włączoną ochronę przed zmianami.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Zealot80
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 29, 2012 12:18 pm

Re: Pierwszy wiersz z narzuconym stylem bez możliwości zmian

Post autor: Zealot80 »

ad 1) Podpis zmieniony oczywiście Windows to 10
ad 2) tak jest to tekst wielokrotnie modyfikowany. Styl zmieniam poprzez dwuklik w pasku styli
ad 3 ) plik załączony
Ostatnio zmieniony pt paź 08, 2021 6:55 pm przez Jermor, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunąłem plik ze względu na ewentualnie zawarte w nim dane wrażliwe.
LibreOffice 7.2.5.2 (x64) na Windows 11
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2252
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Pierwszy wiersz z narzuconym stylem bez możliwości zmian

Post autor: Jermor »

Dokładnie nie potrafię wyjaśnić przyczyny, ale wiem, co wpłynęło na takie zachowanie.
Twój dokument nie jest jednostronicowy, mimo że tak wygląda. W rzeczywistości zawiera 13 stron. Jest tak dlatego, że ma włączoną opcją rejestrowania wszystkich zmian. Więc zawiera wszystko to, co było robione na tym dokumencie, a z logu zmian wynika, że pierwsze zmiany były wykonane 23 kwietnia tego roku. Przedstawiony wpis, to tak naprawdę fragment nowego tekstu wstawiony do punktu 6.1.2. Ponieważ wszystkie poprzedzające zapisy zostały usunięte, to w dokumencie zaczyna się to wszystko od 1.1.1.
Nie wiem, jaki jest status twojego pisma. To znaczy czy nadal to ma być ten projekt budowlany, czy zupełnie nowe pismo. Jeżeli chcesz napisać coś zupełnie nowego, to
  • Przejdź do "Edycja -> Śledź zmiany" tu zauważ, że podświetlona jest ikonka "Rejestruj". Oznacza to, że wszystko, co robisz w dokumencie, jest rejestrowane. Kliknij ją. To spowoduje zaprzestanie rejestrowania.
  • Ponownie wywołaj "Edycja -> Śledź zmiany" Na tej samej liście wybierz: albo "Akceptuj wszystko" albo "Odrzuć wszystko".
    Jeśli wybierzesz "Akceptuj", dokument będzie zawierał tylko te twoje trzy linijki i możesz je normalnie edytować. Jeśli wybierzesz "Odrzuć", dokument będzie wyglądał tak jak w kwietniu 2021 roku. I także możesz go swobodnie edytować.
Ale tak naprawdę należałoby nowy dokument zacząć od "Plik -> Nowy -> Nowy dokument tekstowy.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Zealot80
Posty: 11
Rejestracja: śr lut 29, 2012 12:18 pm

Re: Pierwszy wiersz z narzuconym stylem bez możliwości zmian

Post autor: Zealot80 »

Dziękuje pomogło.
Nie wiedziałem nawet, że w tym dokumencie miałem włączone śledzenie zmian. Wyłączyłem śledzenie i zaakceptowałem wszystkie zmiany. Teraz mogę bez problemu zmieniać styl akapitu.
Dziękuję za szybkie usunięcie mojego pliku i rozwiązanie mojego problemu.
LibreOffice 7.2.5.2 (x64) na Windows 11
ODPOWIEDZ