Barcode 2.3.0 - żle generuje kod paskowy

Użytkowanie edytora dokumentów
Colnet
Posty: 15
Rejestracja: pt sie 13, 2021 7:05 pm

Barcode 2.3.0 - żle generuje kod paskowy

Post autor: Colnet »

To moje pierwsze kroki z kodem paskowym, więc postanowiłem trochę poeksperymentować z pozycjonowaniem tego kodu jako miejsce wydruku. Są tam takie pozycje jak X: 5000 i Y: 5000. - tak wyświetlony kod był udany, ale był za duży i nie w tej pozycji na arkuszu co trzeba. Odjąłem jedno zero z jednego z tych 5000, ale okazało się że teraz cyferki wyświetlają się na środku wysokości (prawie) kresek kodu kreskowego. Przywróciłem więc to 0, ale wydruk pozostał dalej niepoprawny. W pozostalych modułach LibreOfiice (Match, Calc) wyświetlanie jest poprawne. Proszę o pomoc - chciałbym zmniejszyć wysokość tych kresek i ich szerokość i umieć to pozycjonować żeby wydruk był w odpowiednim miejscu.
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Barcode 2.3.0 - żle generuje kod paskowy

Post autor: Jermor »

Zainstalowałem sobie ten dodatek. I wszystko działa dobrze. Wartości 5000, o jakich piszesz, to odległości od lewego górnego rogu dokumentu (nie strony) obiektu graficznego (X — w poziomie, Y — w pionie). Ta odległość jest podawana w setnych częściach milimetra, więc 5000 odpowiada wielkości 5 cm.
Za zmniejszanie całego obrazu w poziomie i pionie odpowiadają parametry Width in % oraz Hight in % podają one w procentach szerokość i wysokość wygenerowanego kodu w stosunku do oryginalnej wielkości zaplanowanej przez autora.
Wygenerowany kod kreskowy jest obiektem graficznym z umieszczonym w nim tekstem (znaki składające się na kod). Obiekt ten można zmniejszać lub zwiększać tak jak to się robi z innymi obiektami graficznymi w dokumencie, ale należy pamiętać, że w obiekcie graficznym zawierającym tekst, ten ostatni nie zmienia wielkości, więc nadmierne zmniejszenie deformuje układ znaków. Dlatego należy samemu dobrać odpowiednie parametry procentowych wielkości.
Więcej o tym dodatku znajdziesz tu: https://github.com/LibreOffice/barcode
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Colnet
Posty: 15
Rejestracja: pt sie 13, 2021 7:05 pm

Re: Barcode 2.3.0 - żle generuje kod paskowy

Post autor: Colnet »

Może niezbyt zrozumiale napisałem - chodzi mi o to że Writer pisze mi cyferki na kreskach mimo że wróciłem do ustawień defaultowych. Moduły Match i Calc ten sam kod generują poprawnie - cyferki pod kreskami , a Writer ... sam zobacz: http://universis.cba.pl/zla_generacja.gif
LibreOffice 6.1.5.2 SparkyLinux
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Barcode 2.3.0 - żle generuje kod paskowy

Post autor: Jermor »

Zanim odpowiem taka uwaga: zamieszczaj swoje zrzuty bezpośrednio na forum. Zrobisz to w zakładce "Dodaj załącznik" - pod pisanym tekstem.
Nie wiem jak skomentować twój przypadek. Nie potrafię odtworzyć twojej sytuacji.
Nie wiem co masz na myśli pisząc o module Match, bo takiego nie ma w LibreOffice.
Przyglądałem się kodowi tego makra. Jest napisane w Pythonie, którego nie znam, ale wygląda na to, że obiekt graficzny we Writerze jest tworzony w inny sposób niż w pozostałych modułach (Calc, Draw, Impress). Może odinstaluj to rozszerzenie i zainstaluj je ponownie?
Załączona przez ciebie ilustracja ukazuje zdeformowany układ kodu i jestem w stanie taki efekt także uzyskać, manipulując wynikowym obrazem, ale każde nowe wygenerowanie kodu tworzy go poprawnie.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Colnet
Posty: 15
Rejestracja: pt sie 13, 2021 7:05 pm

Re: Barcode 2.3.0 - żle generuje kod paskowy

Post autor: Colnet »

Modułu Match przez "ch" rzeczywiście nie ma - ale ja w swojej wersji Libre Office (chyba najnowsza) mam Math Formula. Co deformacji to ja tego przecież nie deformuję. Postaram sie doczytać jak to odinstalować, choć po mojemu to jakiś konfig dla Writtera bo Calc generuje poprawnie kod kreskowy.
LibreOffice 6.1.5.2 SparkyLinux
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Barcode 2.3.0 - żle generuje kod paskowy

Post autor: Jermor »

Obecnie najnowszą stabilną wersją jest 7.1.5. Rozszerzenie można wywołać tylko w programach: Writer, Calc, Draw i Impress (tak przynajmniej wynika z opisu).
Odinstalowanie: "Narzędzia -> Menedżer rozszerzeń -> zaznacz wybrane rozszerzenie -> Usuń". To rozszerzenie w systemie ma nazwę Strichcode 2.3.0
Z tego co napisałeś, zrozumiałem, że pierwsze uruchomienie wygenerowało właściwą postać kodu. Dopiero gdy zmieniłeś ustawienia pozycjonowania, kod wygenerował się z błędem i od tego momentu wszystkie następne generują się błędnie mimo zmiany ustawień.
Jeśli coś się uszkodziło podczas wykonania, to odinstalowanie i zainstalowanie ponowne może pomóc.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Colnet
Posty: 15
Rejestracja: pt sie 13, 2021 7:05 pm

Re: Barcode 2.3.0 - żle generuje kod paskowy

Post autor: Colnet »

OK. dzięki. Spróbuję.
LibreOffice 6.1.5.2 SparkyLinux
ODPOWIEDZ