edycja w formularzu PDF

Ogólne pogawędki i dywagacje
m4tt
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 17, 2018 6:58 pm

edycja w formularzu PDF

Post autor: m4tt »

Witam

Mam za zadanie wypełnić wnioski o wydanie karty kierowcom. We wnioskach muszę podać dane kierowców (imię, nazwisko itp.). Chcę to wypełnić komputerowo ale niestety wniosek jest w formacie PDF. Wiem że istnieje możliwość edycji formularza w odpowiednim programie ale z racji tego że nie mam takiego programu ja wypełniam online za pomocą strony https://www.sejda.com/pl/pdf-editor, i nie było by tu żadnego problemu gdyby nie fakt że w tym w tym formularzu trzeba podawać dane w kratkach, tzn. każda z liter musi być w kratce. Niestety żeby zmieścić każdą z liter w kratce to muszę pojedynczo każdą literę wpisać (co jest czasochłonne) a potem ustawiać bo jak od razu cały wyraz napiszę to po prostu będzie on przecinał kratkI i będzie to wyglądało tak jak na zdjęciu w załączeniu. Próbowałem też cały wyraz z odstępem (spacją) po każdej literze ale tak też nie wygląda to dobrze i przecina kratki miejscami. Jeśli da się jakoś zrobić żebym po prostu wpisał wyraz np. JANUSZ i każda z tych liter znalazła się automatycznie w swojej kratce (bez przecinania kratki) to proszę mi napisać jak to mogę zrobić.

Chciałem wrzucić tutaj ten formularz ale niestety nie zmieści się więc podaje stronę na której można go pobrać: https://info-car.pl/new/tachograf/uzysk ... dsumowanie , trzeba kliknąć w start, następnie wybieramy karta kierowcy i klikamy dalej, następnie wybieramy wniosek papierowy i klikamy dalej i na dole będzie można go pobrać klikając w "Pobierz wniosek papierowy"

Z góry dziękuję za pomoc
Załączniki
Clipboard01.jpg
LibreOffice Wersja: 6.1.4.2 na Windows 10
Awatar użytkownika
Rafkus
Posty: 513
Rejestracja: czw kwie 12, 2018 10:26 pm

Re: edycja w formularzu PDF

Post autor: Rafkus »

Ja wypełniam takie dokumenty - formularze przy pomocy darmowego programu Acrobat Reader DC
FormularzPDF.png
Z narzędzi wybieram: Wypełnij i podpisz (zaznaczyłem na zrzucie jako 1)
Następnie po kliknięciu w jakimś miejscu na formularzu pojawia się element 2, tam na niebieskim pasku masz ikonki:
  • małe A, duże A - zwiększają lub zmniejszają wpisywaną czcionkę
  • kosz - usuwa zaznaczony wpisywany element
  • A b w kratkach - pozwala na wpisanie tekstu do kratkowanych pól, których szerokość można dopasować poprzez rozszerzanie lub zwężanie wyświetlonej tabelki
  • ... - pozwala na wstawienia do pola x, v ...
LibreOffice 7.4.6 (preferowany) oraz OpenOffice 4.1.6. Widows 10
OpenOffice 4.1.3. oraz Libre 4.2.5.2 Windows XP
tomeh
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 06, 2017 9:17 am
Kontakt:

Re: edycja w formularzu PDF

Post autor: tomeh »

Polecam sprawdzenie Foxit darmowy lub mój lider bo paznokciowy czyli Sumatara PDF polskiego pochodzenia.
Libre office. Treści technologiczne ToTemat.pl z filmami.
ODPOWIEDZ