LibreOffice 7.1.1.2 nie uruchamia się na Win 10 pro [solved]

Instalacja, konfiguracja i uruchamianie w systemach Windows
jami613
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 19, 2021 2:33 pm

LibreOffice 7.1.1.2 nie uruchamia się na Win 10 pro [solved]

Post autor: jami613 »

Mam problem i proszę o pomoc.
LO nie chce się uruchomić po zainstalowaniu wersji 7.1.1.2. Po deinstalacji i zainstalowaniu poprzedniej pracującej wcześniej wersji tez te same objawy. Pojawia się na chwilę okno startowe, próba uruchomienia w trybie awaryjnym i wszystko znika. Java najnowsza. Wszystko zadziało się po ostatniej aktualizacji Windowsa.
LO mam na służbowym komputerze i potrzebny mi do pracy. Na razie wyjściem awaryjnym jest praca na wersji portable. Na innych komputerach w pracy z windowsem 8 LO zadziałał po kilku próbach uruchomienia, na win 7 zadziałał od razu.
Nie mam już pomysłu na naprawienie sytuacji.
Ostatnio zmieniony wt mar 23, 2021 7:33 pm przez jami613, łącznie zmieniany 1 raz.
LibreOffice 7.1.1.2 na Windows10pro
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2233
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: LibreOffice 7.1.1.2 nie uruchamia się na Windows 10 pro

Post autor: Jermor »

Instalacja nowej wersji w trybie aktualizacji pozostawia dane użytkownika. Są one w systemie Windows zapisane w folderze:
C:\Users\użytkownik\AppData\Roaming\LibreOffice\4
Ten folder jest sprawdzany przy każdym uruchamianiu pakietu. Gdy zawiera jakieś uszkodzone pliki, może powodować złe działanie. Gdy go nie ma, oprogramowanie odtwarza go. Dlatego spróbuj zmienić nazwę ostatniego członu na inną, po to, aby oprogramowanie odtworzyło tę strukturę i sprawdź czy pakiet się uruchamia. Jeżeli tak, to prawdopodobnie uszkodzony jest jakiś element w starej strukturze folderu. Folder "user" w tej strukturze zawiera dane dotyczące użytkownika, czyli dodane rozszerzenia, autokorekta, słowniki, atotekst itd. Jeśli miałeś tu jakieś pliki wynikające z własnej działalności, możesz przekopiować potrzebne foldery ze starej struktury do tej nowo utworzonej. Ale rób to kolejno, i uruchamiaj oprogramowanie, by wyeliminować wadliwy folder.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
jami613
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 19, 2021 2:33 pm

Re: LibreOffice 7.1.1.2 nie uruchamia się na Windows 10 pro

Post autor: jami613 »

Dziękuję. Pomogło!
LibreOffice 7.1.1.2 na Windows10pro
ODPOWIEDZ