Nieskalowalne okienko LibreOffice [SOLVED]

Użytkowanie pakietu jako całości
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Nieskalowalne okienko LibreOffice [SOLVED]

Post autor: Astur »

Dostałem ten zrzut od przyjaciela:
Obrazek

Okienko zajmuje całą wysokość ekranu. Ktoś ma pomysł, jak zatwierdzić zmiany???
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Nieskalowalne okienko LibreOffice [SOLVED]

Post autor: Astur »

Przypadkiem zupełnym znalazłem rozwiązanie tego problemu. Wygląda tak:
Obrazek

Ten sam system, ta sama rozdzielczość, ta sama wielkość dekoracji… no, prawie ;-)

Po odinstalowaniu integracji z Gnome, czyli pakietu libreoffice-gtk3 dla L.O. 7x.

Jestem leniem, więc używam Synaptic. W dystrybucjach niepochodzących od Debiana są inne programy do zarządzania pakietami.
W starszych wersjach LibreOffice usuwa się pakiet o tej samej nazwie. Pojawi się ostrzeżenie, że odinstalowany zostanie także pakiet libreoffice-gnome. Nie szkodzi, też można się go pozbyć.

Przy okazji: bonus!.
Zorientowałem się, że jeżeli w starszej wersji (do 6.x) odinstaluje się libreoffice-gtk3 i libreoffice-gnome, a na ich miejsce zainstaluje się libreoffice-gtk2, to L.O. nagle przyśpiesza. Ładuje się szybciej, okienka szybciej wyskakują, ikonki są ładniejsze, jakby…
IMHO coś jest zwalone w libreoffice-gtk3 lub libreoffice-gnome
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nieskalowalne okienko LibreOffice [SOLVED]

Post autor: Jan_J »

To znaczy mówisz o instalacjach przygotowanych w ramach konkretnych Linuksów?
Czy dotyczy to też kanonicznych instalacji deb albo rpm z LibreOffice.org?
Tam są pakiety pakiet libobasisx.y-gnome-integration (pod gtk) oraz libobasisx.y-kde-integration (pod qt), ale nie ma libobasisx.y-gtk* (2? 3?).
Ja się trzymam CentOS + XFCE, więc raczej bliżej gtk.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ