główne okno BASE

Użytkowanie programu bazodanowego
mih
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 20, 2014 12:42 pm

główne okno BASE

Post autor: mih »

Witam,

mam w BASE ustawiony jeden formularz jako startowy, który uruchamia się razem ze startem programu. Do tej pory korzystałem z poniższego skryptu, aby przy starcie pojawiał mi się jedynie formularz startowy, bez głównego okna z tabelami, kwerendami itd.

Kod: Zaznacz cały

Dim sFileName, sTitle

sFileName = "MyFile.odb"
sTitle = "ERROR"

Set oFSO = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
Set oShell = CreateObject("WScript.Shell")

If Not oFSO.FileExists(sFileName) Then
   oShell.Popup sFileName & "  - file not found", 10, sTitle, vbCritical + vbSystemModal
   Wscript.Quit 1
End If
Skrypt ten działał idealnie gdy miałem Windows7, teraz zmieniłem na windows10 i ekran startowy niestety powrócił. Czy ktoś może wie jak rozwiązać ten problem?
OpenOffice 4.1 na Windows 7
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: główne okno BASE

Post autor: Jan_J »

Skrypt napisany jest w StarBasicu i wykonywany w środowisku OpenOffice.
Sądzę, że zmiany zachowania wiążą się raczej ze zmianą wersji pakietu niż systemu operacyjnego.
Ale nic pewnego. Warto by porównać 4 wersje: starszy/nowszy OpenOffice na starszym/nowszy, systemie.
Część zachowań (niekoniecznie akurat te) może też wynikać z różnic w konfiguracji konta użytkownika OpenOffice.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
mih
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 20, 2014 12:42 pm

Re: główne okno BASE

Post autor: mih »

Cała historia rozgrywa się w pracy i nie bardzo mam możliwość powrotu do windows7.

Ale na pewno wcześniej miałem LibreOffice 4.4 i teraz zainstalowałem dokładnie taką samą wersję. Chyba że to kwestia jakichś ustawień w LibreOffice? I co masz na myśli pisząc o koncie użytkownika OpenOffice?
OpenOffice 4.1 na Windows 7
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: główne okno BASE

Post autor: Jan_J »

teraz zainstalowałem dokładnie taką samą wersję
Teoretycznie jest możliwe, że w W10 któraś funkcja API Windows stała się przestarzała; Libre jej używa ale efekt jest inny w nowszym systemie.
co masz na myśli pisząc o koncie użytkownika OpenOffice
Personalizację ustawień zarządzaną przez użytkownika. W Windows %userprofile%\AppData\Roaming\LibreOffice. Nie sądzę by była istotna w tym przypadku.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
mih
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 20, 2014 12:42 pm

Re: główne okno BASE

Post autor: mih »

Dzięki za odpowiedź. Teraz zauważyłem, że wcześniej miałem windows7 32bitowy, a teraz windows10 jest 64biowy. Wcześniej i teraz LibreOffice miałem zainstalowany 32bitowy. Może tutaj jest problem...Już instaluję LibreOffice 4.4.7 64bit i sprawdzam.
OpenOffice 4.1 na Windows 7
mih
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 20, 2014 12:42 pm

Re: główne okno BASE

Post autor: mih »

Kolejny problem....czy ja nie umiem wyszukiwać w google czy nie ma nigdzie do pobrania LibreOffice 4.4.7 64bit? Albo jakakolwiek inna wersja 4.4.x 64 bit? Bo na głównej stronie LibreOffice w archiwum nie ma takich plików do pobrania...
OpenOffice 4.1 na Windows 7
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: główne okno BASE

Post autor: Jan_J »

W archiwum https://downloadarchive.documentfoundat ... ffice/old/ są wersje 64-bit dla Windows począwszy od wydania 5.0. Linuksowe rpm-y i deb-y są gotowe także dla staszych wersji.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ