Instalacja LO 6.1.2.1 - kreator się zawiesza - windows 8.1

Instalacja, konfiguracja i uruchamianie w systemach Windows
krzad
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 11, 2014 4:45 pm

Instalacja LO 6.1.2.1 - kreator się zawiesza - windows 8.1

Post autor: krzad »

Witam,
Mam problem z instalacja LO 6.1.2.1 na nowym komputerze . Proszę o pomoc/wskazówki
Po uruchomieniu instalacji pliku ściągniętego z pl.libreoffice.org/pobieranie kreator instalacji rozpoczyna prace, pasek postępu rozwija się do ok. 10% i na tym się kończy.
W okienku kreatora standardowy komunikat "Proszę poczekać aż kreator zainstaluje LibreOffece 6.1.2.1. Może to potrwać kilka minut."
Nie ma postępu instalacji.
Kreatora instalacji nie można wyłączyć za pomocą przycisku Anuluj. Konieczny restart komputera
Kilkukrotna próba instalacji nic nie dała, nawet po odinstalowaniu starych programów w tym AV McAffe, i ponownym ściągnięciu plików instalacyjnych dla wersji 64bit.
Komputer z 64bit Windows 8.1.
Dysk prawie pusty.
Program AV - Eset NOD32
Apache OpenOffice 4.0.1. na Windows Vista Home Basic
pch3lka
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 01, 2018 7:21 am

Re: Instalacja LO 6.1.2.1 - kreator się zawiesza - windows 8

Post autor: pch3lka »

@krzad - Czy udało Ci się rozwiązać problem? Mam to samo. Próbuję instalować wersję 6.1.3 i 6.1.4 na win 8.1 w wersji 64 i instalacja się zatrzymuje.

Ktoś coś?
LibreOffice Windows wersja 6.0.4,
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Instalacja LO 6.1.2.1 - kreator się zawiesza - windows 8

Post autor: Jan_J »

Radzę w takiej sytuacji spróbować używania wersji portable niewymagającej instalowania.
https://www.libreoffice.org/download/portable-versions/

// W problemach z Windows 8 nie pomogę, nigdy nie miałem takiego systemu i raczej już mieć nie będę. Używam Linuksa gdzie tylko i kiedy mogę, a jak nie mogę, to Windows 7, a jak mi nie wolno, to 10. W tych wszystkich przypadkach instalacje przechodziły mi gładko.
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ