LO Base nie spełnia oczekiwań

Problemy związane z instalacją, uruchamianiem i podstawową konfiguracją w specyficznych środowiskach
erper
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 19, 2018 11:01 pm

LO Base nie spełnia oczekiwań

Post autor: erper »

Już czwarty raz moduł Base się "wywrócił". Wczoraj wprowadziłem do bazy 50 rekordów. Dziś jak uruchomiłem LO Base wszystkie były. Po wprowadzeniu ok 40 nowych rekordów system się znowu wywrócił. Po zamknięciu i ponownym otwarciu nic nie odzyskiwał, ale w bazie nie było tych rekordów, które wprowadziłem dziś, a na dodatek zniknęło 20 pierwszych spośród tych wprowadzonych wczoraj. Z uwagi na to, że LO Base nie robi automatycznego backupu (pomimo, że w opcjach ma to zdefiniowane), to co zrobiłem wczoraj zapisałem sobie z ostrożności w dwóch różnych miejscach. I dobrze, bo podstawowy plik bazodanowy, choć po dzisiejszym wprowadzaniu nowych rekordów zwiększył się, to tych rekordów nie widać w tabeli. Oczywiście mogę otworzyć plik z zapisanego w innym miejscu duplikatu, ale to jest baza wczorajsza, a dzisiejsza praca poszła "w kanał". I tak się dzieje już 4 raz. Nie pomaga upgrade'owanie programu, gdyż tak samo prawował w wersji 5.2.6 i w wersji 5.4.6.2. W obu po jakimś czasie się "przewracał" i musiałem wszystko zaczynać od nowa. Broniłem się przed Accessem, ale chyba będę musiał z niego skorzystać, bo nie chcę tracić nerwów jak kolejny raz LO mi padnie.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
erper
LibreOffice 5.4.6.2(x64); Win10 (x64; komp 1709)
ODPOWIEDZ