Brak liter w menu [Liber Office]

Problemy związane z instalacją, uruchamianiem i podstawową konfiguracją w specyficznych środowiskach
dominikfil
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 17, 2017 1:30 pm

Brak liter w menu [Liber Office]

Post autor: dominikfil »

Witam,
na czystym Win 7 Pro z SP1 i najnowszymi aktu. oraz z MS Office XP i 2007 po zainstalowaniu Libera widzę coś takiego w każdym programie pakietu:
Obrazek

Jak można to naprawić?
LiberOffice 5.4.2, Win 7 Pro SP1
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brak liter w menu [Liber Office]

Post autor: Jan_J »

MS Office XP i 2007
To nie ma nic do rzeczy

Możliwości są dwie:
problem z fontami (mniej prawdopodobny)
problem ze sterownikiem karty graficznej (bardziej prawdopodobny)

Ja bym spróbował
* wyłączyć akcelerację sprzętową wyświetlania w LibreOffice (Narzędzia/Opcje/Widok),
* posterować rozdzielczością ekranu w panelu sterowania Windows,
* wyłączyć bajery graficzne Windowsa, przynajmniej niektóre.

Warto by wiedzieć, jak sobie poradzili ci, którzy raportowali podobne problemy. Ja większość czasu pracuję na linuksach, zaś w Windows stosuję bardzo ascetyczne konfiguracje (wyłączone aero, wyłączone animacje, wyłączona obsługa przeroczystości itp.), więc praktycznie nie mam szans spotkać się z podobnym problemem.

PS. prosiłbym o osadzenie grafiki w naszym serwisie zamiast w fotosik.pl. Za parę lat link się urwie, a wtedy ktoś poszukujący rozwiązania nie będzie wiedział, czy opis z naszej dyskusji dotyczy podobnego problemu. W poście można załączać pliki, m.in. graficzne.

PS. natury ogólnej. Format jpeg niespecjalnie się nadaje do zrzutów ekranu, jako że zawsze zniekształca obraz. W tym przypadku nie ma to większego znaczenia, ale dobrą zasadą jest zapamiętywać zrzuty w postaci plików png albo innych z bezstratną kompresją. Od razu, bo konwersja po fakcie nic nie poprawi.
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ