Niespodziewanie zmieniony interfejs w LibreOffice [SOLVED]

Użytkowanie pakietu jako całości
tashyp
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 04, 2017 7:52 pm

Niespodziewanie zmieniony interfejs w LibreOffice [SOLVED]

Post autor: tashyp »

Witam,
LibreOffice używam już od wielu lat, ale z czymś takim spotykam się po raz pierwszy. Chodzi o zmianę interfejsu tzn. w obecnie używanej przeze mnie wersji 5.4 na Linuksie Mint Cinamon w wersji 32 bit nie potrafię w żaden sposób przywrócić znanego m i wyglądu LibreOffice Writera i Calc. Po zmianie zamiast znanych standardowo ikon są tylko same opisy różnych funkcji w postaci opisu tekstowego. Zajmuje to więcej miejsca i nie nie wygląda to dobrze. Próbowałem odinstalować i ponownie zainstalować pakiet, ale nic to nie pomogło.
Za wszelkie sugestie jak wrócić dom poprzedniego wyglądu będę bardzo wdzięczny.
Załączam plik graficzny jak to u mnie wygląda.
pozdrawiam,
Przemo S.
Załączniki
Zrzut ekranu z 2017-09-03 16-25-13.png
Ostatnio zmieniony pt wrz 08, 2017 11:30 am przez tashyp, łącznie zmieniany 1 raz.
LibreOffice 5.4 na Lunuks Mint
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2238
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Niespodziewanie zmieniony interfejs w LibreOffice

Post autor: Jermor »

Spróbuj:
Narzędzia - Dostosuj
W oknie jak poniżej
170905203255_1.jpg
Dla każdego paska narzędzi ustaw opcję "Styl" na "Ikony".
Prawdopodobnie ustawiona jest opcja "Tekst".
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
tashyp
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 04, 2017 7:52 pm

Re: Niespodziewanie zmieniony interfejs w LibreOffice

Post autor: tashyp »

Spróbowałem tego rozwiązania, ale efekt był tylko taki, że przy zmianie z ikon na tekst była widoczna tylko niewielka zmiana wielkości napisów. Ikony nie pojawiły się nawet na moment. Poza tym też okno wyboru wygląda inaczej niż w załączonym obrazku. Pola zaznaczenie nie są w ogóle widoczne. Wygląda to tak jak w załączniku.
Załączniki
Zrzut ekranu z 2017-09-06 09-05-26.png
LibreOffice 5.4 na Lunuks Mint
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2238
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Niespodziewanie zmieniony interfejs w LibreOffice

Post autor: Jermor »

Z tego wnioskuję, że jest to nie dokończona wersja finalna i trzeba poczekać na kolejne wydanie.
Mam wrażenie, że w widoczny sposób pogorszyło się wydawanie nowych wersji. Używam akurat windowsowej wersji pakietu, ale już po przejściu na 5.3 wróciłem do 5.2 gdyż nowa wersja miała zdecydowanie zepsuty interfejs. Gdy w końcu przeniosłem się na wersję 5.3.4 to kolejna 5.3.5 miała znowu rozjechane interfejsy. Teraz na 5.3.6 jest dobrze.
Oficjalna polityka wydawania nowych wersji mówi, że wersja o numerze X.X.0 jest ostatnią wersją RC (release candidate). Czytałem gdzieś także kiedyś, że taką stabilną wersją jest X.X.3 i wyższe. Było to jednak tylko zdanie autora tekstu a nie stanowisko The Document Foudation. Ale i tak na nowsze wersje przechodzę z pewnym opóźnieniem.
Plan dla wersji 5.4.x jest następujący
170907115440_1.jpg
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
tashyp
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 04, 2017 7:52 pm

Re: Niespodziewanie zmieniony interfejs w LibreOffice

Post autor: tashyp »

Ok. Dziękuję za pomoc, czyli najlepszym rozwiązaniem jest czasowo powrócić do wcześniejszego wydania. W takim razie temat można uznać za zamknięty.
LibreOffice 5.4 na Lunuks Mint
ODPOWIEDZ