Błąd 1946 przy instalowaniu LibreOffice

Problemy związane z instalacją, uruchamianiem i podstawową konfiguracją w specyficznych środowiskach
rimanov
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 08, 2017 5:29 pm

Błąd 1946 przy instalowaniu LibreOffice

Post autor: rimanov »

Witam
Mam problem z instalacją LibreOffice. Mianowicie sam program się instaluje oraz uruchamia, ale po kliknięciu prawym przyciskiem na pulpicie i wyborze "Nowy" nie mam do wyboru, co chcę utworzyć, jaki dokument LibreOffice.
Podczas instalacji - mimo że program się zainstalował - wyskoczył mi dwa lub trzy razy komunikat:

"Ostrzeżenie 1946. Nie można ustawić właściwości 'System.AppUserModel.ID' dla skrótu 'LibreOfficeImpress.Ink'".

Kolejny taki sam komunikat dotyczy skrótu "LibreOfficeMath.Ink". Zaznaczę tylko, że Apache OpenOffice 4.1.3 instalował się i działał dobrze.
Na jednym komputerze z Windows 10 LibreOffice zainstalował się normalnie, bez problemu, a na drugim kompie też z Windows 10 dzieje się to, co powyżej.
Czy jest jakieś rozwiązanie?
LibreOffice 5.3.2 na Windows
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Błąd 1946 przy instalowaniu LibreOffice

Post autor: Astur »

Podany przez ciebie problem należy do systemu Windows a nie do LibreOffice. Bliższe informacje:
https://www.microsoft.com/pl-pl/newsear ... erModel.ID
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
ODPOWIEDZ