Znikający plik .doc po eksporcie do pdf

Użytkowanie pakietu jako całości
graniasta
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 28, 2014 7:20 pm

Znikający plik .doc po eksporcie do pdf

Post autor: graniasta »

Witajcie,

Mam dość nietypowy problem. Ponieważ nie mam pojęcia co może być przyczyną, opiszę całość czynności które wykonuję gdy problem się pojawia :)

Pracuję na linuks mint. OpenOffice 4.1.2

Za pomocą korespondencji seryjnej tworzę rachunki do umów o dzieło - mam przygotowaną bazę w calcu i odpowiednio przygotowany plik w .odt. Po wpisaniu danych do calc zamykam go i otwieram przygotowany plik .odt,
Następnie:
1. Drukuj
2. Komunikat: Dokument zawiera pola bazy danych. Czy chcesz wydrukować listy seryjne? - wciskam TAK
3. rekordy np. 1-2; wyjście: Plik; zapisz jako jeden dokument.

Dostaję tym samym dwa rachunki, których potrzebuję, zapisuję je do pliku .doc, który następnie zmieniam na plik .pdf

Niestety zauważyłam, że po eksporcie do PDF plik .doc znika - choć nie zawsze! I nie wiem dlaczego niektóre znikają, a niektóre nie. Nie wiem, czy ma jakieś znaczenie fakt, że zapisuję dokumenty na dysku google (nie sądzę). Z 6 dokumentów, które eksportowałam został tylko 1 (pierwszy).

Proszę o pomoc - potrzebuję wszystkich tych plików także w formacie .doc
LibreOffice 4.2.6.3/Lubuntu
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Znikający plik .doc po eksporcie do pdf

Post autor: Jan_J »

Czy w przypadku pracy na lokalnym dysku też znika?
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Suownik44
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 17, 2016 2:54 pm

Re: Znikający plik .doc po eksporcie do pdf

Post autor: Suownik44 »

Zrób najpierw ich kopie w innym folderze. Z jednego folderu konwertuj na PDFa a w drugim zostaną .doc. Swoją drogą, to że zapisujesz na dysku google ma znaczenie, bo google ma swoje formaty i często je przestawia. Ściągnij najpierw pliki na komputer.
Paweł Kowalewski
Poznań os. Orła Białego 24/43
E-mail: kontakt@wielosfer.pl
ODPOWIEDZ