Wyszukiwanie wyrazów w tekście w wielu plikach.

Użytkowanie edytora dokumentów
mgalon
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 05, 2016 10:42 am

Wyszukiwanie wyrazów w tekście w wielu plikach.

Post autor: mgalon »

Witam, mam mały problem z wyszukiwaniem danego tekstu w pliku. Posiadam wiele plików tekstowych stworzonych w Writer w których pojawia się tabelka jako ramka. Na starym komputerze zwykła wyszukiwarka windows przeszukiwała również treści zawarte w tychże tabelkach. Po przeniesieniu plików na nowy komputer i zainstalowaniu writera przeszukiwane są wszystkie treści za wyjątkiem tekstów zawartych w tabelkach. Ktoś wie jak rozwiązać ten problem ? Na starym jak i na nowym komputerze zainstalowany jest windows 7 i ten sam zestaw programów.
OpenOffice 4.1.2
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyszukiwanie wyrazów w tekście w wielu plikach.

Post autor: Jan_J »

Warto dodać, jaka wersja Writera była na starym komputerze, z jakim rodzajem ramek mamy do czynienia i jaką metodą odbywa się wyszukiwanie.
Zarówno Apache OO Writer 4.1.2, jak LO Writer 4.x i 5.x przeszukują dokument z treścią ramek włącznie.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
mgalon
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 05, 2016 10:42 am

Re: Wyszukiwanie wyrazów w tekście w wielu plikach.

Post autor: mgalon »

Na starym komputerze korzystałem z wersji 4.1.1 a obecnie używam 4.1.2. Ramka była tworzona po przez Wstaw--> Ramka. Wyszukiwanie odbywało się po prze domyślne okno z folderu windows i polecenie wyszukuj a następnie po przez sprawdzanie zawartości. Udaje się odszukać wszystko za wyjątkiem treści zawartych w tych właśnie ramkach co jest bardzo uciążliwe. Nie chodzi mi o wyszukiwanie danego słowa z poziomu programu w pliku. Tylko o wyszukiwanie w folderze gdzie jest wiele plików writera.
OpenOffice 4.1.2
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyszukiwanie wyrazów w tekście w wielu plikach.

Post autor: Jan_J »

Nie wiem, czy i jaki jest związek wyszukiwarki Eksplorera z zainstalowanym oprogramowaniem. Mam na laptopie Windows 7 Pro, na nim LibreOffice Portable (więc nieinstalowany), a wyszukiwarka znajduje frazy w plikach odt. Rzeczywiście, nie odnajduje tekstów wpisanych w ramkach. Na pociechę, nie widzi także fraz z ramek zamieszczonych w rtf-ach, doc-ach i docx-ach. Więc sądzę, że nie jest to sprawa wersji Writera, raczej systemu.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
antekg
Posty: 18
Rejestracja: śr sie 25, 2010 6:18 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyszukiwanie wyrazów w tekście w wielu plikach.

Post autor: antekg »

AOO 4.1.4 (Polish) na Windows 10 (64b) / AOO 4.1.0 na Windows Vista / LibreOffice na Mageia Linux
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyszukiwanie wyrazów w tekście w wielu plikach.

Post autor: Jan_J »

Cenna wiadomość, ale dotyczy systemów o otwartej architekturze.
Oryginalny problem dotyczył systemów Windows, i to w integracji z graficzną powłoką użytkową.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ