Instalacja Tylko Wybranych Modułów - jak ?

Instalacja, konfiguracja i uruchamianie w systemach Windows
lipton
Posty: 1
Rejestracja: pt cze 19, 2015 10:22 am

Instalacja Tylko Wybranych Modułów - jak ?

Post autor: lipton »

Proszę o poradę:
W starszych wersjach LibO. podczas instalacji był wybór pojedynczych, poszczególnych modułów pakietu.

Potrzebuję tylko Edytora Tekstu. Ewentualnie jeszcze Arkusz Kalk. Nie potrzeba mi tej całej matematyki, rachunków i rysunków. Bazy danych też nie.
Zauważyłem że od kilku nowszych wersjach LibO np. 4.4 nie ma już opcji wyboru. Wszystko ładuje się automatycznie bez pytania czy tego potrzebujesz czy nie. :(
Nie odpowiada mi to ! Nie chcę instalowac wszystkiego :x . Zrezygnowałem z Offica microsoftu i chciałbym całkowicie pozostać na AOO i LibO. (2 różne komputery) ale brak wyboru podczas instalacji mi to utrudnia.
Pytanie: Jak zainstalować TYLKO to co mi potrzebne, pojedynczy moduł ? Bardzo bym prosił o poradę. Może ja czegoś nie widzę ?
Nie wiem i nie rozumiem takiego pomysłu producenta LibreOffice. Przecież w starszych wersjach to było i tak powinno pozostać. Po co było zmieniać z lepszego na gorsze ?
Ostatnio zmieniony sob cze 20, 2015 7:30 am przez lipton, łącznie zmieniany 1 raz.
Apacheoo, LibO, oknaxp, lin
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Instalacja Tylko Wybranych Modułów - jak ?

Post autor: Jan_J »

Instalator Windowsowy jest monolitem i nie daje opcji wyboru komponentów.
W linuksach instalacja składa się z iluś-tam pakietów (powiedzmy 46) zależnych od siebie. Być może da się co nieco z nich pourywać (ja np. zawsze odmawiam sobie przyjemności posiadania onlineupdate), ale będą to w najlepszym razie pojedyncze pakiety z binarkami, a i to nie na pewno. Większość bibliotek jest wspólna, więc zaoszczędzisz niewiele. Zestawy ikon i aktywatory GUI przeznaczone dla całej instalacji są zamknięte w jednym pakiecie.
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
whisper
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 22, 2015 11:54 am

Re: Instalacja Tylko Wybranych Modułów - jak ?

Post autor: whisper »

Cześć, a czy znacie może firmę lub osobe, która była by w stanie stworzyć instalacje tylko modułu Draw?
Osobiście mam problem, że aktualnie na komputerze posiadam Microsoft Office basic. Problem jaki pojawił się jak zainstalowałem Libre Office na Microsoft Officeto że za za każdym razem jak otwieram pliki worda czy excela to system uruchamia jakiegoś instalatora. Czy da się jakoś to naprawić, aby Excel otwierał sie w Libreoffice (mam bardzo skomplikowane formuly, których nie ma wszystkich w libre office) ?
Jedyne rozwiązanie które pomogło to format C: :) i zainstalowanie najpierw Libre Office a później Microsoft Office.
LibreOffice_4.4.3_Win_x86
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Instalacja Tylko Wybranych Modułów - jak ?

Post autor: quest-88 »

Jezu Chryste, Ty chyba wymiotujesz pieniędzmi. Następnym razem kliknij prawym przyciskiem myszy na plik Excela i wybierasz opcję "Właściwości". Tam masz "skojarzenia plików", gdzie ustawiasz MS Office jako nadrzędny względem LibreOffice.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
ODPOWIEDZ