[SOLVED] Problem z rozszerzeniem

Makropolecenia i funkcje w języku Basic
kjurgiel
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 19, 2013 8:00 pm
Lokalizacja: Sokółka
Kontakt:

[SOLVED] Problem z rozszerzeniem

Post autor: kjurgiel »

Witam
Mam problem z dodatkowym rozszerzeniem które wiąże się z BASIC. Przy próbie zastosowania tego rozszerzenia wyrzuca mi komunikat o następującej treści:"błąd uruchamiania języka BASIC Wystąpił wyjątek type:com.sun.container.NoSuchElemEntexception message:.". Co można zrobić aby rozszerzenie prawidłowo działało.
Ostatnio zmieniony sob kwie 04, 2015 5:39 pm przez kjurgiel, łącznie zmieniany 1 raz.
LibreOffice 4.4.1.2, Windows 7 Premium

Obrazek
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z rozszerzeniem

Post autor: Jan_J »

To zależy.
Może być banalny błąd w kodzie.
Może być, że używasz rozszerzenia niezgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem. Na przykład: autor zakładał pracę danej funkcji w skoroszycie, a Ty wywołujesz ją w dokumencie tekstowym. Albo funkcja jest zaprojektowana dla tabel, a Ty używasz jej do ramki.
Może też być, że rozszerzenie jest już niezgodne z API, czyli ze sposobem dostępu do obsługi dokumentu za pomocą języka programowania. API ewoluuje, więc rozszerzenia się dezaktualizują.
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
kjurgiel
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 19, 2013 8:00 pm
Lokalizacja: Sokółka
Kontakt:

Re: Problem z rozszerzeniem

Post autor: kjurgiel »

Mam dwa komputery które pracują na tych samych parametrach i na jednym działa, a na drugim nie. I to dala minie dziwnie. Co do otwierania w danym dokumencie skrypt jest przeznaczony pod wirt-a i tylko tam go wywołuję.



Dziękuje za wyjaśnienia.
LibreOffice 4.4.1.2, Windows 7 Premium

Obrazek
ODPOWIEDZ