jaką wersję wybrać aktualnie do użytki

Instalacja, konfiguracja i uruchamianie w systemach Windows
Krzesi
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 27, 2014 10:33 pm

jaką wersję wybrać aktualnie do użytki

Post autor: Krzesi »

Witam
Mam Win7 64bit
Jaką wersję polecacie (Libre, Apacz czy jeszcze inna) i w jakim wydaniu.
Głównie potrzebny writer do edycji worlda oraz open odpowiedników.
Z góry dzięki za pomoc.
PS:
Wydaje mi się iż taka informacja powinna być gdzieś na początku forum, jakie wersje są dostępne i polecane a co jest aktualnie w fazie alfa/beta.
OpenOffice 4.1.1 pod Win7
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: jaką wersję wybrać aktualnie do użytki

Post autor: quest-88 »

Nic nie polecamy. To tylko narzędzie, które ma sprostać realizacji Twoich zadań. Jeśli AOO czegoś nie obsługuje, a ma to LibreOffice - użyj tego drugiego. Ja preferuję rozwojową wersję LibreOffice 4.4, nawet z nocnych kompilacji. Ale kto normalny tego używa?
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: jaką wersję wybrać aktualnie do użytki

Post autor: Jan_J »

Większość dystrybucji linuksowych wybrała Libre. Rozwija się bardziej dynamicznie, ale i bardziej chaotycznie, niż Apache OO. Ma też więcej błędów, i usuwane są szybciej.
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Nimil
Posty: 41
Rejestracja: pt lip 04, 2014 3:21 pm

Re: jaką wersję wybrać aktualnie do użytki

Post autor: Nimil »

LO chyba jeszcze nie jest tak do końca dopracowane, chociaż rozwija się bardzo szybko. Ja pracuję na OO od paru lat i robię czasami bardzo niestandardowe rzeczy i jak na razie się nie zawiodłem, więc raczej sugerują OO, chociaż wiele zależy od Twoich potrzeb. Porównaj po prostu te dwa narzędzia i wybierz, to które będzie Ci bardziej odpowiadać.
Open Office 3.4.1 z Windows 8.1
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: jaką wersję wybrać aktualnie do użytki

Post autor: Astur »

Jeżeli wybierzesz LO, to korzystaj raczej z linii stabilnej:
http://www.libreoffice.org/download/libreoffice-still/

Koserwatyści używają wersji 3.5.4
http://sourceforge.net/projects/libreof ... e%203.5.4/

(chociaż to może i lekka przesada)
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
ODPOWIEDZ