Program OpenOffice Impress

Użytkowanie edytora prezentacji
Kajos
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 23, 2014 1:02 pm

Program OpenOffice Impress

Post autor: Kajos »

Program OpenOffice Impress

Witam ,
mam problem gdy dodaję muzykę do poszczególnych slajdów w prezentacji to mi nie odtwarza muzyki która jest dodana :( Nie wiem w czym jest problem !
Proszę o pomoc . Pilne !
OpenOffice 4.0.0 Impress
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Program OpenOffice Impress

Post autor: quest-88 »

Napisz jak ją załączasz i dodaj plik.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Kajos
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 23, 2014 1:02 pm

Re: Program OpenOffice Impress

Post autor: Kajos »

Nie rozumiem za bardzo . Robię wszystko tak jak trzeba wybieram swój plik muzyczny mp3 , jest dodany , a nie odtwarza :(
OpenOffice 4.0.0 Impress
Smike
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 15, 2014 12:48 am

Re: Program OpenOffice Impress

Post autor: Smike »

Rzeczywiście Impress może nie odtwarzać plików mp3 i nie ma znaczenia nr wersji używanego pakietu AOO / LO. Zależy to prawdopodobnie od braku zainstalowanego w systemie dekodera/wtyczki mp3. W Windows, gdzie mam zainstalowane multum tychże kodeków z pakietów K-Lite Codec Pack i ffdshow, AOO i LO odtwarzają mp3 poprawnie. W Linuksie (wersje w podpisie) brakowało takiego odtwarzania. Dopiero po zainstalowaniu wtyczki GStreamer Fluendo dekodera mp3 (gstreamer0.10-fluendo-mp3) pojawiła się możliwość odsłuchiwania mp3. Samego odtwarzania można dokonywać bez potrzeby tworzenia prezentacji. Z menu Narzędzia wybrać Odtwarzacz multimedialny a później żądany plik. Oczywiście pliki mp3 były wcześniej odtwarzane przez takie aplikacje jak np. mplayer (smpalyer) lub VLC.
AOO 4.1.2 / LO 5.0.3.2 | Ubuntu 14.04
Wongi
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 22, 2015 6:26 pm

Re: Program OpenOffice Impress

Post autor: Wongi »

Witam, czy Impress ma możliwość tworzenia prezentacji nadających się do publikacji w Internecie? To znaczy, czy można tworzyć "lekkie" (mało zajmujące) prezentacje jak np. we Flash lub takie jak tu (Nie wiem co to jest). Czy raczej tylko wielkie pliki nadające się do odtwarzania raczej na komputerze? Jeżeli można tworzyć prezentacje małych rozmiarów, to jak to zrobić?
Ostatnio zmieniony pn cze 08, 2015 8:26 pm przez Wongi, łącznie zmieniany 1 raz.
OpenOffice 3.3 na Windows XP
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Program OpenOffice Impress

Post autor: Jan_J »

Eksport PDF jest najlepiej dopracowany, ale chyba nie o to chodzi. W pakiecie istnieje filtr eksportu do SWF (czyli flash), ale niczego nie umiem powiedzieć o jego kompletności ani jakości.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Wongi
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 22, 2015 6:26 pm

Re: Program OpenOffice Impress

Post autor: Wongi »

Dzięki. Skoro jest taka opcja to muszę chyba samemu przetestować jak to wychodzi. Flash drogi, więc to byłaby jakaś alternatywa.
OpenOffice 3.3 na Windows XP
ODPOWIEDZ