[FORUM] Kilka luźnych dywagacji

Ogólne pogawędki i dywagacje
loofice
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 10, 2014 12:41 am

[FORUM] Kilka luźnych dywagacji

Post autor: loofice »

Mam taką sugestię aby wycofać pole tekstowe odnośnie wersji pakietu oraz systemu z jakiego korzysta user. Możliwe są tylko 4ry wpisy wyświetlane schematami na czerwono w przypadku błędu usera.

Ja - wieloletni user Debiana, nie mogę wpisać swojego rzeczywistego OSa do pola gdyż wyskakuje fault. Jest to niedorzeczne ciut.

===============

Usunięcie LO z UJI:
apt-get purge libre-oficce oddaje błąd iż apt-get nie może odnaleźć pakietu LO/SO.
OpenOffice 2.4 pod Ubuntu 9.04
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [FORUM] Kilka luźnych dywagacji

Post autor: Jan_J »

@ podpis użytkownika
jest to zaszłość, kontrolowana przez administrację serwisu na poziomie internacjonalnym.

@ libre-oficce
jeżeli cytujesz komendę dosłownie (bo niby jak), to rzeczywiście nie ma takiego pakietu ani grupy pakietów.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Minio
Posty: 323
Rejestracja: śr sie 01, 2012 1:48 am
Lokalizacja: (Poznań|Dziwnów), Polska

Re: [FORUM] Kilka luźnych dywagacji

Post autor: Minio »

Jan_J pisze:jest to zaszłość, kontrolowana przez administrację serwisu na poziomie internacojnalnym.
Jan chciał przez to powiedzieć, że administratorzy polskojęzycznego forum nie mają na to wpływu. Tak sobie wymyślili włodarze forum OpenOffice.org dawno temu i tak my mamy teraz.
loofice pisze:Usunięcie LO z UJI:
apt-get purge libre-oficce oddaje błąd iż apt-get nie może odnaleźć pakietu LO/SO.
Nie istnieje pakiet libre-oficce, ale istnieje pakiet libreoffice — bez kreski (tzw. myślnika, fachowo dywizu), przez jedno „c” ale przez dwa „f”.

Przy czym libreoffice jest pakietem wirtualnym, którego wcale nie musisz mieć zainstalowanego. Jeżeli chcesz usunąć wszelkie pozostałości po LO z systemu, to najłatwiej aptitude:

Kod: Zaznacz cały

aptitude purge '~nlibreoffice.*'
Mój blog o używaniu LibreOffice
LibreOffice 4.2.6, Debian testing amd64
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [FORUM] Kilka luźnych dywagacji

Post autor: Jan_J »

Minio pisze:Jan chciał przez to powiedzieć[...]
Ot, i doczekałem się interpretatorów. Dzięki, Minio. Swoją drogą, mogłem zmniejszyć współczynnik mętności.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ