Google Summer of Code 2013

Wspólnie dbajmy o jakość OpenOffice. Używajmy wersji testowych, zgłaszajmy błędy, czuwajmy nad poziomem tłumaczeń
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Google Summer of Code 2013

Post autor: Jan_J »

Z ciekawości zajrzałem na witrynę GSoC po akceptacji tegorocznych tematów.

LibreOffice: 13 projektów
Student Title
Andrzej Hunt Implement Firebird SQL connector for LibreOffice Base
Artur Dryomov Improved Android / Impress Remote Control
Cuong Cao Ngo Extend support for Document Management Systems
Efe Gürkan YALAMAN Implementing an about:config functionality
Ivan Nicolae-Alexandru Implementing Proper Table Styles in Writer
Krisztian Pinter Use Widget Layout for the Start Center
LIU Siqi Impress Remote Control for iOS
Minh Ngo VLC integration into LibreOffice
Prashant Pandey Improve toolbars in LibreOffice
she91 Adding alterating row coloring to database ranges and supporting new structured reference syntax
stalker08 Code completion in the Basic IDE
Vishv Brahmbhatt Slide Layout Extendibility
Zolnai Tamás Writer: Border around characters
Apache OpenOffice: 1 projekt
Student Title
Rajath S CMIS(Content Management Interoperability Services) UCP(Univeral Content Provider) for Apache OpenOffice using Apache Chemistry
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Google Summer of Code 2013

Post autor: quest-88 »

Janie! Żeby być na bieżąco, powinieneś czytać mój blog. :-)

http://ooblog.pl/2013/05/28/summer-of-c ... ki-dla-op/

I jeszcze ciekawostka z innego mojego tekstu:
Przykładem tego cyklu jest Andrzej Hunt, student który podczas ubiegłorocznych letnich praktyk napisał pilota do Impressa dla systemu Android. W tym roku jego kod będzie portowany przez innego studenta na Apple iOS. Natomiast on sam podjął się innego wyzwania, choć nie to jest najważniejsze. Hunt postanowił bowiem napisać tę samą aplikację w HTML-u 5 dla FirefoxOS. Jeśli dokończy swój (niezazarobkowy) projekt, będzie to trzecia aplikacja fundacji, którą dodatkowo będzie można uruchomić na telefonach BackBerry, SailfishOS czy Ubuntu Phone. Dzieje się to, gdy OpenOffice boryka się z problemem odzyskania sympatii mediów, reputacji wśród hackerów i cierpiąc jednocześnie na syndrom "dziecka w cieniu młodszego brata". Taki obrót spraw zupełnie inaczej rzuca światło na zachowanie Roba Weira, choć nadal go (ani nikogo innego) nie usprawiedliwia.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Google Summer of Code 2013

Post autor: Jan_J »

quest-88 pisze:Janie! Żeby być na bieżąco, powinieneś czytać mój blog. :-)
...;;...
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ