LibreOffice - Java

Użytkowanie pakietu jako całości
Vansen
Posty: 8
Rejestracja: śr lut 08, 2012 8:04 pm

LibreOffice - Java

Post autor: Vansen »

Nie mogę zarejestrować nowego makra na LO 3.5.5. Pojawia się komunikat: Do wykonania tej operacji LO wymaga środowiska Java (JRE). Wykryte środowisko JRE jest niepoprawne. Wybierz inną wersję JRE lub zainstaluj nową wersję i wybierz jąklikając: Narzędzia - Opcje - LibreOffice - Java. Nie działa na wersjach Javy :7 Update 5 i 6 Update 33. Na OpenOffice 3.1 Portable działa dobrze.
OpenOffice 4.1.2
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: LibreOffice - Java

Post autor: quest-88 »

LibreOffice nie jest kompatybilny z Javą 7. Instalacja Javy 6 rozwiąże ten problem.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Vansen
Posty: 8
Rejestracja: śr lut 08, 2012 8:04 pm

Re: LibreOffice - Java

Post autor: Vansen »

Na Javie 6 update 33 też nie działa.
OpenOffice 4.1.2
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: LibreOffice - Java

Post autor: Jan_J »

??? z 6u32 i wcześniejszymi nie miałem nigdy problemów (oprócz bodajże 14). Co prawda 33 nie mam i nie sprawdzałem.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
lucgors
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 17, 2018 2:55 pm

Re: LibreOffice - Java

Post autor: lucgors »

To jest najstarszy wątek na forum opisujący powtarzające się raz za razem nie rozpoznawanie środowiska Java przez Libre Office.
Problem jest ciągle aktualny.

Dzisiaj zainstalowałem LO 5.4.7.2.
Odinstalowałem poprzednią wersję, wyczyściłem ręcznie resztki w folderach.
Pobrałem najnowsze JRE 171, usunąłem poprzednie.

Wykonałem próbę pokazania w LO gdzie ma szukać Java - menu Narzędzia>Opcje>Zaawansowane.
LO nie rozpoznał w C:\Program Files (x86)\Java\jre1.8.0_171\, że tam jest Java dla niego.

Próbowałem też bezpośrednio podać ścieżkę dostępu parametrem -Dm yprop= podając różne wersje dostępu, bezpośrednio: -Dm yprop=c:\\Program Files (x86)\Java\jre1.8.0_171\bin\java.e albo pośrednio: -Dm yprop=\c:\ProgramData\Oracle\Java\javapath\.

Bez powodzenia.
Która wersja JRE będzie zaakceptowana przez LO 5.4.7.2?
Jaki folder wskazać w oknie Narzędzia>Opcje>Zaawansowane?
Libre Office Wersja: 5.4.7.2 (x64)
Windows 7 Pro SP1
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: LibreOffice - Java

Post autor: Jermor »

LibreOffice funkcjonuje w dwóch wersjach 32- i 64-bitowej. I dla wersji należy pobrać Javę. Jeśli w systemie korzysta się także z aplikacji 32 bitowych trzeba zainstalować obie wersje Javy. Folderem dla aplikacji 64-bitowych jest w Windows "Program Files", dla aplikacji 32-bitowych "Program Files(x86)"
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ