Libre Office przestał nagle startować przy error 0xc000007b

Instalacja, konfiguracja i uruchamianie w systemach Windows
tomekch
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 11, 2013 12:08 am

Libre Office przestał nagle startować przy error 0xc000007b

Post autor: tomekch »

Tak jak w tytule ... wszystko ładnie pięknie od paru lat, kiedyś miałem Open Office oczywiście ... teraz Libre , ostatnia wersja.
Dziś jakby piorun strzelił , po próbie odpalenia któregokolwiek programu z pakietu Libre w ułamku sek. wywala komunikat o błędzie 0xc000007b.
Oczywiście sprawdziłem już co oznacza ten komunikat ale odinstalowanie i zainstalowanie na nowo wszystkich wersji bibliotek od Borlanda nic nie daje ...
Mam wszystkie najnowsze wersje i do 32 i 64 bitowego systemu ( płytę mam 64 bitową ) Naczytałem się w sieci o kłopotach z niekompatybilnością
tych dll ale konkretnych rozwiązań jak sprawdzić która to, czy które ... nie znalazłem .... znalazłem za to gdzieś post i linka do programu "depends walker"
którym niby można określić jakie biblioteki są ok a jakie nie, podczas odpalania programów ... ale na razie nie umiem się nim posługiwać ....
Będę wdzięczny za konkrety... jak określić która z bibliotek jest "nie halo" .... nie metodami "prób i błędów" tylko "ze znawstwem" ;-))))
A może ktoś wie jak wyciągać wnioski z tego co wyświetla "depends walker" ????

pozdowionka
tomek
Libre Office 4.x.x
tomekch
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 11, 2013 12:08 am

Re: Libre Office przestał nagle startować przy error 0xc0000

Post autor: tomekch »

to jeszcze powiem, że zainstalowałem właśnie wersje Libre "porta" i chodzi bez problemów, więc świadczy to chyba o "nieprzyjaznym otoczeniu" WIndowsa 7 w stosunku do konkurencyjnego oprogramowania do Office Microsoftu niestety ;-(
Libre Office 4.x.x
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Libre Office przestał nagle startować przy error 0xc0000

Post autor: quest-88 »

Dlaczego instalowałeś biblioteki Borlanda, a nie MS Visual C++?
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
tomekch
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 11, 2013 12:08 am

Re: Libre Office przestał nagle startować przy error 0xc0000

Post autor: tomekch »

sorka sorka ... oczywiście że Visual ... błędnie napisałem .... ja jeszcze "starymi czasami" chwilami żyję .... doinstalowałem od 2005 do 2013 i 32 i 64 ale niestety nic się nie zmieniło 0xc000007b dalej ;-( na razie nie mam koncepcji ... przyjrzę się natomiast temu "depends walker" ..... na jakimś forum 3ds Maxa ktoś pisał że ten program rejestruje krok po kroku start wczytanej aplikacji i rejestruje co "złego" się dzieje ...... I być może to prawda , ale nie potrafię wyciągnąć wniosków z tego co dzieje się na ekranie walkera niestety jeszcze ;-(
Libre Office 4.x.x
ODPOWIEDZ