brak pliku openofficeorg1.cab

Instalacja, konfiguracja i uruchamianie w systemach Windows
anwito
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 3:10 am

brak pliku openofficeorg1.cab

Post autor: anwito »

Witam,

po perypetiach związanych z wymianą płyty głównej, jej konfiguracją i kłopotami z programami musiałem ponownie zainstalować AOO 3.4.1. W czasie instalacji w pewnym momencie pojawił się komunikat, że plik źródłowy C:\WINDOWS\Installer\openofficeorg1.cab nie został znaleziony.

Mam drugi komputer z tym samym programem pomyślałem więc, że w nim znajdę ten plik, ale niestety, nie znalazłem (co ciekawe nie ma w nim w ogóle folderu Installer, a tym pierwszym jest).
Ściągnąłem ten brakujący plik do folderu Installer, ale instalator AOO powiadomił o błędzie 1330: nie może zainstalować tego pliku ponieważ ma on nieprawidłowy podpis cyfrowy. Może to wskazywać na to, że plik jest uszkodzony.

W internecie jest dużo wpisów świadczących o tym, że inni też mieli taki problem. Może ktoś wie jak sobie z nim poradzić. Może zainstalować pierwszą wersję OO, w której może być ten plik, a dopiero później ostatnią.

Mam 32. bitowego XP Home SP3
Z góry dziękuję za pomoc
OpenOffice 3.4.1, Windows XP Home SP3
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: brak pliku openofficeorg1.cab

Post autor: Jan_J »

Program instalacyjny AOO dla Windows ma postać dużego pliku exe, rozpakowującego archiwum ze swojej zawartości. Czy używasz tego programu, czy może jakichś pozostałości po poprzednich instalacjach?
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
anwito
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 3:10 am

Re: brak pliku openofficeorg1.cab

Post autor: anwito »

Dobry wieczór,

przepraszam, że nie dawałem znaku życia - z AOO korzystałem na drugim komputerze. Próbowałem chwilami coś z tym pierwszym zrobić,
Instalację próbowałem wykonać ze ściągniętego programu AOO_Incubating_3.4.1, ale pod koniec kopiowania nowych plików Kreator Instalacji powiadamia o błędzie 1330.
Dziś zainstalowałem na tym pierwszym komputerze OOo Portable i mogę normalnie działać. Przez ciekawość spróbowałem ponownie ponownie zainstalować AOO 3.4.1, wcześniej dołączywszy ściągnięty brakujący plik cabinet. Niestety. wszystko się powtórzyło: kreator instalacji poinformował o błędzie 1330: "Nie można zainstalować wymaganego pliku ponieważ plik cabinet
C:\WINDOWS\Installer\openofficeorg1.cab ma nieprawidłowy podpis cyfrowy. Może to wskazywać, że plik cabinet jest uszkodzony,"
Mój plik ma 132451 kB - może rzeczywiście jest uszkodzony - spróbuję ściągnąć z innego miejsca. Tylko mam wątpliwość czy po ściągnięciu należy go rozpakować i rozpakowany wprowadzić do folderu Installer, czy to jest plik samorozpakowujący. A może należy go jakoś zainstalować?

Dziękuję za odpowiedź z 19 września (akurat sprzed miesiąca)
OpenOffice 3.4.1, Windows XP Home SP3
Jan_J
Posty: 4557
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: brak pliku openofficeorg1.cab

Post autor: Jan_J »

Mamy Apache OpenOffice 4.0.1. Lepszy i do tego po polsku. Może się więc okazać, że problem jest już przestarzały.
Patrz też http://ooo-forums.apache.org/en/forum/v ... 0&p=145696 z opisem tego błędu i propozycją rozwiązania. Nie będę objaśniał, bo sam nie doświadczyłem tej sytuacji, a pracuję głównie pod Linuksem. Sprawę rozwiązało gruntowne wyczyszczenie z rejestrów systemu pozostałości po nieudanej instalacji (za pomocą programu Revo Uninstaller).
JJ
LO (7.6) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.11|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
anwito
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 3:10 am

Re: brak pliku openofficeorg1.cab

Post autor: anwito »

Dziękuję bardzo,

próbowałem, ale pojawił się kolejny problem: w trakcie instalacji AOO 4.0.1 wyświetlił się komunikat o braku miejsca na dysku i instalacja została przerwana.
Mam wprawdzie duży dysk, ale ze źle założonymi partycjami. Muszę zmienić ich rozmiary. Boję się tego zrobić przed zarchiwizowaniem wszystkich danych. Noszę się z myślą kupienia dysku zewnętrznego, na który będę mógł przenieść obraz systemu i skopiować dane.
Nie muszę się z tym tak bardzo śpieszyć bo mam dwa komputery, a na pierwszym zapisałem OO Portable (działa szybciej od stacjonarnego,choć nowszego), ale dla bezpieczeństwa muszę to zrobić.

I jeszcze przez ciekawość: już zastosowałem Revo Uninstallera, ale nie usunął on z rejestru wszystkich wpisów dotyczących OO (zostało ich dość dużo). Na jednym z forów znalazłem poradę, żeby pozostałości usunąć ręcznie. Tak zrobiłem za pomocą F1. Przychodzi mi na myśl, że mogłem usunąć z rejestru wpis dotyczący brakującego pliku cabinet, a to by oznaczało, że pobranego pliku nie wystarczy skopiować do folderu WINDOWS\Installer, ale trzeba go jakoś zainstalować, żeby taki wpis został dodany podczas instalacji?

Pozdrawiam
OpenOffice 3.4.1, Windows XP Home SP3
ODPOWIEDZ