OpenOffice na Mac OS X ?

Instalacja, konfiguracja i uruchamianie w systemach Apple MacIntosh
namini
Posty: 151
Rejestracja: czw lut 16, 2012 10:50 pm

OpenOffice na Mac OS X ?

Post autor: namini »

Temat podobny był poruszany, ale było to dawno temu, bo byl to rok 2009- wrz - 20, zatem mam nadzieję że od tej pory wiele się zmieniło na lepsze, zwłaszcza że Apple już ruszył oficjalnie w naszym kraju.

Chciałbym prosić o opinie Forumowiczów, czy OpenOffice działa na Mac OS X zupełnie identycznie, jak w przypadku systemu w Windows7 ?

Chodzi o to że planuje zakup Macbook Pro, czyli jednym słowem koniec Windowsa a początek OS X ;) i nie chciałbym napotkać tam chociaż najmniejszej różnicy.

Ciekaw jestem czy jeśli istnieje OpenOffice na Maca czy jest on równie darmowy?

A może istnieje jakaś najnowsza wersja Macbook Pro który warto zakupić i poradzi sobie w pełni z OpenOffice-em?

A jeśli nie istnieje identyczny OpenOffice na Mac-a, to prosiłbym o podanie programu zupełnie innego ( chociażby płatnego ) który poradzi sobie z dokładnym przetransportowaniem zapisów w OpenOffice, czyli te same, akapity, pogrubienia tekstu, itd.

Dziękuję.
OpenOffice.org. 3.3.0. Apple - OS X
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: OpenOffice na Mac OS X ?

Post autor: quest-88 »

Istnieją:
- OpenOffice.org 3.3 na Maca na procesorach Intela
- LibreOffice na procesorach Intela i PowerPC
- NeoOffice dedykowany Macom, ale chyba nie ma wersji polskojęzycznej.

Dowiedz się jaki procesor ma MacBook Pro i wybierz którychś z nich. Chyba nie ma innych pakietów biurowych, które tak dobrze radzą sobie z plikami ODF.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
namini
Posty: 151
Rejestracja: czw lut 16, 2012 10:50 pm

Re: OpenOffice na Mac OS X ?

Post autor: namini »

quest-88 pisze:Istnieją:
- OpenOffice.org 3.3 na Maca na procesorach Intela
- LibreOffice na procesorach Intela i PowerPC
- NeoOffice dedykowany Macom, ale chyba nie ma wersji polskojęzycznej.

Dowiedz się jaki procesor ma MacBook Pro i wybierz którychś z nich. Chyba nie ma innych pakietów biurowych, które tak dobrze radzą sobie z plikami ODF.
Dziękuję Quest-88, Twoja informacja jest bardzo cenna.

Wszedłem na oficjalną stronę OpenOffice i poniżej ukazałem fotkę.
http://www.openoffice.org/pl/product.download.html#
( Fotki obiecanej jednak nie wstawiłem bo okazało się że : Plik jest zbyt duży, maksymalny rozmiar to 128 KiB. co równie Quest, z racji że już wiesz w czym rzecz, kusi mnie do zadania Tobie pytania w tym zakresie ;) )


Czyli jak będę posiadał już Macbook-a, Klikam na powyższej stornie OpenOffice „3.3.0 intel”, i dopilnowuję aby Macbook jaki zakupię miał w opisie
Intela.
Nie wiem jednak co z tym PowerPC .

Zatem jeśli mogę prosić, proszę zerknąć na poniższy opis czy spełnia wymogi:
( a jesli nie spełnia, to miło było by dowiedzieć się jaki dokładnie model Macbook Pro 17, powinienem zakupić )
Macbook Pro 17" MC725B/A
Skrócone parametry: 17" 1920x1200 / Intel Quad Core i7 2.2GHz/ 750 GB HDD/ 4GB RAM/ ATI RADEON 6750 1GB GDDR5 + Intel HD 3000
Komputer jest nowy. Zainstalowany system to MAC OS X Snow Leopard 10.6, który oczywiście posiada polski język systemu i wspiera wszystkie polskie znaki.



Dziękuję.
OpenOffice.org. 3.3.0. Apple - OS X
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: OpenOffice na Mac OS X ?

Post autor: quest-88 »

W specyfikacji jest napisane, że posiada "Intel Quad Core i7 2.2GHz" więc jest OK. Na takim komputerze zainstalujesz OpenOffice.org i LibreOffice.

PowerPC to procesor, który został porzucony przez producenta na rzecz rozwiązania firmy Intel. Chyba wszystkie nowe Maci mają procesory Intela, więc już się tym tak nie kłopocz (gdybyś chciał kupić stary, używany, mógłbyś trafić na PowerPC)
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
namini
Posty: 151
Rejestracja: czw lut 16, 2012 10:50 pm

Re: OpenOffice na Mac OS X ?

Post autor: namini »

Dziękuję Quest-88.
Zatem rozumiem że będę mógł sobie przerzucać każdy tekst pisany w OpenOffice na windows7 do Macbook-a Pro w systemie Mac OS X, i nie zauważę żadnej zmiany.
Dziękuję.
OpenOffice.org. 3.3.0. Apple - OS X
Awatar użytkownika
quest-88
Posty: 1105
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 8:12 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: OpenOffice na Mac OS X ?

Post autor: quest-88 »

Przerzucić - owszem, ale czy zajdą jakieś zmiany? Nie mam pojęcia.
Standardowa diagnostyka rozwiązuje 90% problemów typu "wcześniej działało, ale już nie działa".
Przepis na LibreOffice
Uzyskałeś pomoc? Poinformuj innych o sprawdzonym rozwiązaniu i podziękuj. Dodaj [SOLVED] w tytule.
Melas
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 20, 2013 9:03 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: OpenOffice na Apple Mac OS X ?

Post autor: Melas »

namini pisze:Dziękuję Quest-88.
Zatem rozumiem że będę mógł sobie przerzucać każdy tekst pisany w OpenOffice na windows7 do Apple Macbook-a Pro w systemie Apple Mac OS X, i nie zauważę żadnej zmiany.
A nie jest to tak, że jak się przerzuci zwykły tekst to jest ok, ale jak już dojdą jakieś ramki, tabelki itp. to prawdopodobnie się posypie?


____________________________________________________________________________________________________________________________
http://www.sunseco.pl - Serwis Apple w Krakowie
http://www.krsystem.pl tanie laptopy, notebooki, komputery
OpenOffice.org. 3.3.0. Apple - OS X
ODPOWIEDZ