Menu, Plik, Poprzednie dokumenty

Użytkowanie edytora dokumentów
open
Posty: 65
Rejestracja: śr lis 06, 2013 4:31 am

Menu, Plik, Poprzednie dokumenty

Post autor: open »

.
Dzień Dobry,
u mnie pokazuje 25 poprzednich.
W jaki sposób ustawić tu liczbę dokumentów na np. 150 ?
Oczywiście w Menu, Narzędzia, Opcje nic nie znalazłem.
Jest to bardzo irytujące w sytuacji, kiedy ja sam nie mogę znaleźć swojego pliku (przyznaję bałagan), który miałbym szanse szybko znaleźć np. na 26 pozycji a tymczasem "koledzy" z Pegasusa wiedzą dokładnie jakich plików używałem od mojego urodzenia.
Pozdrawiam.
.
LibreOffice 7.5.0.3 Win10
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Menu, Plik, Poprzednie dokumenty

Post autor: Jan_J »

Panele konfiguracji użytkownika (Narzędzia>Opcje) takiego wpisu nie mają; nie ma go także w konfiguracji eksperta.
Za długość listy odpowiada wpis PickListSize w pliku konfiguracyjnym tam_gdzie_masz_libreoffice/share/registry/main.xcd. Jest to plik xml, można go edytować pamiętając, że
1. błędne wpisy spowodują działanie nieprzewidziane, najczęściej niemożność uruchomienia programu;
2. plik zostanie nadpisany przy każdej aktualizacji pakietu.
Dlatego warto zrobić sobie kopię zapasową wersji sprzed modyfikacji oraz po modyfikacji. Albo
3. konfigurowanie za pomocą wpisów w pliku twój_katalog_konfiguracyjny/user/4/registrymodifications.xcu nadpisuje wpisy z plików należących do pakietu; są one zachowywane przy aktualizacji oprogramowania.

Kilka uwag szczegółowych dot. Twojego pytania znajdziesz w https://ask.libreoffice.org/en/question ... 10-entries.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
open
Posty: 65
Rejestracja: śr lis 06, 2013 4:31 am

Re: Menu, Plik, Poprzednie dokumenty

Post autor: open »

.
Dzień Dobry,
Dziękuję za pokazanie możliwości.
Pokonuje mnie proza życia. Otworzyłem main.xcd w LOWriter. Nie mogę go jednak zapisać, gdyż zapis jako któryś z dwóch poniższych text lub odf powoduje, że LO nie wstaje.
problem_z_zapisem.jpg
jaki jest prawidłowy sposób edycji i zapisu tego pliku?
Pozdrawiam.
.
LibreOffice 7.5.0.3 Win10
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Menu, Plik, Poprzednie dokumenty

Post autor: Jan_J »

To jest plik XML, a nie dokument tekstowy. Writer nie jest odpowiednim narzędziem. Nie dość, że proponuje nietekstowy format, to jeszcze potrafi prawie niezauważalnie przeprowadzić autokorektę.
Można go zapisać (wcześniej zachowując kopię zapasową) jakimś godnym zaufania nieformatującym edytorem. Dla użytkowników Windowsa zalecam Notepad++ (http://notepad-plus-plus.org).
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
staszekwi
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 24, 2022 3:16 pm

Re: Menu, Plik, Poprzednie dokumenty

Post autor: staszekwi »

Można też zrobić to poprzez GUI.

1. W LibreOffice z menu „Narzędzia” wybieramy „Opcje”.
2. Następnie w sekcji „LibreOffice” wybieramy „Zaawansowane” i „Otwórz konfigurację eksperta”.
3. W oknie „Konfiguracja eksperta”, w polu wyszukiwania wpisujemy „PickListSize” i klikamy „Szukaj”. Powinna wyświetlić się linijka w rozwinięciu „org.openoffice.Office.Common” zatytułowana „History” której właściwość „PickListSize”, typu „long”, obecnie ma domyślną wartość „25” (dawniej „10”).
4. Aby zmienić wartość musimy wybrać linijkę „History” i kliknąć z przycisków poniżej opcję „Edycja”.
5. W oknie które się wyświetli, możemy zmienić wartość na np. „50” i zatwierdzamy „OK”, w kolejnych oknach, aż do zamknięcia okna „Opcje”.
LibreOffice 7.2.7.2 pod Windows
ODPOWIEDZ