Niedziałające krawędzie ukośne w tabeli

Użytkowanie edytora dokumentów
Qbi-Wan
Posty: 1
Rejestracja: pt maja 13, 2022 7:33 pm

Niedziałające krawędzie ukośne w tabeli

Post autor: Qbi-Wan »

Hello, jak w temacie: zależy mi żeby przekreślić komórkę tabeli ukośnie. W pasku panelu poniżej okna jest rozwijana funkcja KRAWĘDZIE. Jednak ani Krawędź ukośna do góry, ani Krawędź ukośna w dół nie działają - można je nacisnąć, ale brak efektów.
To powinno działać?
LibreOffice 7.3.1.3 (x64)
Windows 10 Pro 21H2
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Niedziałające krawędzie ukośne w tabeli

Post autor: Jan_J »

Hmmm,
od dawna używałem i używam ukośnych przekreśleń komórek w Calcu. Nie tworzę ich na nowo, tylko mam ustawione style.

Zaglądam na czystym arkuszu do Format→Komórki→Krawędzie: nie ma przekreśleń...
Tworzę nowy styl: F11/Nowy/Modyfikuj: są. Oznaczam i stosuję styl.
Z powrotem zaglądam, przy aktywnych komórkach domyślnego stylu (nie kreślonych) do Format→Komórki→Krawędzie: teraz są.

Sprawdzane w Libre 7.2 rpm na Linux Rocky.
(W 7.2 dekoracja przekreślająca nie jest obecna w kontrolce krawędzi na listwie narzędziowej. Widocznie w 7.3 jest jeszcze niedorobiona.)

We Writerze 7.2 nie widać ukośnych przekreśleń ani na listwie kontrolek tabeli, ani w formatowaniu komórek tabeli, zaś style tabel to nie są style w sensie swobodnego deklarowania układu typograficznego, tylko aplikowanie gotowych motywów.
Widocznie jest to opcja wprowadzona w 7.3.
przekreslenia.gif
przekreslenia.gif (93.61 KiB) Przejrzano 1905 razy
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
cwolan
Posty: 54
Rejestracja: pn sty 25, 2021 11:17 pm

Re: Niedziałające krawędzie ukośne w tabeli

Post autor: cwolan »

W istocie opcję wprowadzono w wersji 7.3 (zresztą niekonsekwentnie). Zauważono, że opcja nie działa i według informacji w Bugzilli
nie będzie ona dostępna w wersji 7.4.0.

Zobacz:
OpenOffice 1.1.5 – 4.1.15
LibreOffice 6.4.7 – 7.6.4
Windows 7,10,11 64-bit
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Niedziałające krawędzie ukośne w tabeli

Post autor: Jermor »

Zamieściłeś post w dziale Writer, więc chodzi ci o komórki tabeli we Writerze.
Nie mam wersji 7.3.1 (jaką zasygnalizowałeś w podpisie) więc mogę odpowiedzieć tylko do tej, jaką mam (7.2.7). W tej wersji rozwijana lista krawędzi nie zawiera linii ukośnych. Te, jak napisał @Jan_J są dostępne tylko w Calcu, przy czym także nie ma ich w rozwijanej liście i trzeba to zrobić poprzez polecenie formatowania.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ