Ciągłe odzyskiwanie dokumentu

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
xbxexkx
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 7:25 pm

Ciągłe odzyskiwanie dokumentu

Post autor: xbxexkx »

Witam! Mam ogromny problem z LibreOffice. Gdy klikam aby otworzyć dowolny dokument pojawia się u mnie komunikat o odzyskiwaniu pliku odt. Plik o tej nazwie już dawno nie istnieje na moim komputerze, bo go usunęłam. Aby otworzyć dany plik muszę za każdym razem klikać „odrzuć”. Plik co prawda otwiera się, ale strasznie długo to trwa i jest bardzo uciążliwe, a dodatkowo LibreOffice zacina się i ciężko cokolwiek robić w dokumencie. Sytuacja ta za każdym razem się powtarza, przy otwieraniu dowolnego dokumentu (nie ważne czy jest to dokument tekstowy, czy arkusz kalkulacyjny). Bardzo proszę o pomoc, próbowałam już kilka razy odinstalować pakiet i zainstalować ponownie, ale to też nie pomaga i dalej wyświetla się ten sam komunikat o odzyskiwaniu dokumentu.
LibreOffice 7.3.2 Windows 10
Jan_J
Posty: 4369
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ciągłe odzyskiwanie dokumentu

Post autor: Jan_J »

Zajrzyj do https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... f=8&t=4977

Zapewne monit dotyczy za każdym razem tego samego dokumentu? zajrzyj do folderu po nim, czy jest tam wciaż plik .~lock (o nim przeczytasz w linku wyżej; może to być plik ukryty, co wymaga odpowiedniego ustawienia file managera).
Radzę też wyczyścić listę ostatnio używanych dokumentów z poziomu LibreOffice.

Przeinstalowanie pakietu nic nie da, bo to nie w instalacji tkwi problem. W ostateczności pomoże usunięcie katalogu konfiguracyjnego użytkownika (o tym przeczytasz np. tu: https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... 777#p24777), choć moim zdaniem nie ma potrzeby, by to robić.
JJ
LO (6.2|7.2) ∙ AOO (4.1) ∙ Python (3.10) ∙ Unicode 14 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ