#nazwa? - jak przyczyna?

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
czarny_281
Posty: 12
Rejestracja: śr mar 31, 2021 2:11 pm

#nazwa? - jak przyczyna?

Post autor: czarny_281 »

Witam!
Mam problem, który pojawił się właściwie sam, bez niczyjej ingerencji w arkusz (jest zabezpieczony hasłem).
Otóż w jednej z komórek mam formułę zamieniającą liczbę na tekst. Komórka do której odwołuje się formuła jest sformatowana na pokazywanie waluty ZŁ. DO chwili obecnej wszystko chodziło jak należy i prawidłowo następowała konwersja, jednak dzisiaj wyskakuje mi #nazwa? No zbaraniałem. Co może być przyczyną?

System operacyjny to WIN 10, może ta gnida zainstalowała jakąś aktualizację w tle, bo próbuje rządzić użytkownikiem... Aktualizacji Libre celowo nie pobieram, gdyż właśnie chciałbym uniknąć takich klocków (20 innych jednostek też wymagałoby zgodności wersji).

Z góry dziękuję za pomoc.
OpenOffice 3.1 na Windows Vista
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: #nazwa? - jak przyczyna?

Post autor: Jermor »

Komunikat #NAZWA oznacza, że Calc nie rozpoznał występującej w formule nazwy. A więc nie jest to nazwa zdefiniowana przez użytkownika ani nazwa wbudowanej funkcji. I system operacyjny nie ma tu niczego do rzeczy.
W swoim podpisie nie ukazujesz jakiego pakietu używasz, bo obecnie wpis OpenOffice 3.1 niczego nie określa.
Jeśli formuła odwoływała się do nazwanej komórki, a nazwa ta została usunięta, pojawi się wspomniany przez ciebie komunikat.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
czarny_281
Posty: 12
Rejestracja: śr mar 31, 2021 2:11 pm

Re: #nazwa? - jak przyczyna?

Post autor: czarny_281 »

Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie za mało szczegółów podałem.
LibreOffice w wersji 7.0.0.3 Zauważyłem że powodem było to, że Calc sam dodał do formuły jakiś przedrostrek chyba "org." - czy coś takiego... Odinstalowanie pakietu LibreOffice wraz usunięciem wpisów z rejestru (bez tego nic nie dało) i po doinstalowaniu na nowo dodatków naprawiło formułę -nie robiłem żądnych zmian w arkuszu. Calc sam usunął przedrostek w formule i wszystko wróciło do normy. Nie mam pojęcia co było przyczyną takiego zachowania. Dodam iż na innej jednostce miałem identyczną sytuację...
OpenOffice 3.1 na Windows Vista
ODPOWIEDZ