Open czy Libre ? [SOLVED]

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
Pawlo88
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 24, 2022 12:42 pm

Open czy Libre ? [SOLVED]

Post autor: Pawlo88 »

Od zawsze mam Open Office i nawet nie wiedziałem że jest Libre Office.
W google wyczytałem dziś że OpenOffice umiera a Libre się rozwija np pisali że Libre jest tez na androida.
Wiec mam pytanie czy rzeczywiście Libre jest lepsze. Jeśli tak to w czym skrótem pisząc ? Ja raczej tylko CALC używam.
Drugie pytanie: Calc w Libre a w Open to to samo czy co innego, które lepsze ?
Ostatnio zmieniony sob lut 26, 2022 9:31 am przez Pawlo88, łącznie zmieniany 1 raz.
OpenOffice 4.1.2 na Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Open czy Libre ?

Post autor: Jermor »

Pisząc skrótem: Libre lepsze.
Zespół programistów stale rozwija pakiet. OpenOffice i LibreOffice rozdzieliły się na etapie wersji 3. Obecnie OpenOffice jest w wersji 4.1.11 a LibreOffice 7.3
Jeśli chodzi o Calc-a LibreOffice ma dużo więcej funkcji nie tylko, że zgodnych z Excelem, to i przydatnych. Np. złożona konstrukcja w Apache OpenOffice: JEŻELI(CZY.BŁĄD(wyrażenie1);wyrażenie2;wyrażenie1) w LibreOffice da się zapisać JEŻELI.BŁĄD(wyrażenie1;wyrażenie2) albo inna funkcjonalność, czyli
możliwość filtrowania danych wg kolorów czcionki lub koloru tła komórki.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Pawlo88
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 24, 2022 12:42 pm

Re: Open czy Libre ? [SOLVED]

Post autor: Pawlo88 »

Czyli wszyscy albo prawie wszyscy używacie Libre i lepiej bym też się przesiadł z Office ? Tak skrótem pisząc.
OpenOffice 4.1.2 na Windows 10
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Open czy Libre ? [SOLVED]

Post autor: Jan_J »

Ja: tak. Ze względu na prędkość rozwoju.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Pawlo88
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 24, 2022 12:42 pm

Re: Open czy Libre ? [SOLVED]

Post autor: Pawlo88 »

Gdybym się przesiadł na Libre to trzeba forum zmienić czy to jest uniwersalne ? Widzę że calc libre się różni od calc office.
OpenOffice 4.1.2 na Windows 10
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Open czy Libre ? [SOLVED]

Post autor: Jermor »

Forum jest to samo. Tylko w podpisie wpisz aplikację, której używasz, aby odpowiedzi dotyczyły twojego oprogramowania.
Wszystkie pliki, jakie masz już w Apache OpenOffice, otworzysz bez problemów w LbreOffice.
W drugą stronę może już tak nie być, gdyż jeśli użyjesz funkcji, których nie ma w Apache OpenOffice, to one się nie wykonają.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Pawlo88
Posty: 9
Rejestracja: czw lut 24, 2022 12:42 pm

Re: Open czy Libre ? [SOLVED]

Post autor: Pawlo88 »

:super:
OpenOffice 4.1.2 na Windows 10
tomeh
Posty: 108
Rejestracja: pn mar 06, 2017 9:17 am
Kontakt:

Re: Open czy Libre ? [SOLVED]

Post autor: tomeh »

Libra moim zdaniem szybsza i nowsza. Pracuję od dawna na libra i jestem bardzo zadowolony. Z open czasami były problemy.
Libre office. Treści technologiczne ToTemat.pl z filmami.
ODPOWIEDZ