Grafik pracy dla pracowników

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
Blendix
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 02, 2022 5:48 pm

Grafik pracy dla pracowników

Post autor: Blendix »

Witam!
Zająłem się tworzeniem grafiku pracy dla pracowników różnych z działów aby trochę ułatwić planowanie pracy zespołu. W każdym dziale pracuje różna ilość pracowników.

Jeśli chodzi o Libre Calc to ciągle się uczę.
Bazowałem na grafiku wspomnianym w tym wątku: https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... 919#p14328


Co chciałbym osiągnąć, ale nie wiem jak ;) :
-Udało mi się ustawić w arkuszu zawierającym grafik to, że jeżeli dany dzień to sobota lub niedziela wtedy poniższe komórki zmieniają styl wyświetlania kolorów zaznaczając weekendy.
W. Arkuszu drugim, ręcznie wprowadziłem listę dat - świąt (dni wolnych) - przypadających na dany rok kalendarzowy. Chciałbym wprowadzić dodatkowo opcję/funkcję, dla arkusza z grafikiem polegającą na tym, że program sprawdzałby dane z kolumny zawierającej daty świąt w arkuszu nr 2, i jeżeli któryś dzień byłby świąteczny to w arkuszu z grafikiem poniższe komórki zmieniałyby styl jak dla niedzieli. Np. jeżeli w danym miesiącu wypada święto w dniu 11 listopada, to żeby w tabeli z grafikiem kolumna dla 11 listopada, który przypada na piątek dodatkowo zmieniła styl kolumny jak dla niedzieli.

Kombinowałem z funkcją LICZ.JEŻELI, ale nie poradziłem sobie.

Bardzo proszę o pomoc.
W załączeniu plik na którym pracuję.
Załączniki
GRAFIK OGÓLNY.ods
(17.79 KiB) Pobrany 150 razy
OpenOffice 6.4.4.2 (x64) na Windows 10.0
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2238
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Grafik pracy dla pracowników

Post autor: Jermor »

Grafik z takimi dniami świątecznymi zamieściłem w tym poście https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... =28&t=5771
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Blendix
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 02, 2022 5:48 pm

Re: Grafik pracy dla pracowników

Post autor: Blendix »

Postaram się przeanalizować jego działanie :) Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
OpenOffice 6.4.4.2 (x64) na Windows 10.0
ODPOWIEDZ