Błąd modułu Scripting Framework

Nie wiesz, gdzie umieścić swój post? Pisz tutaj!
Ballah
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 31, 2022 1:29 pm

Błąd modułu Scripting Framework

Post autor: Ballah »

obraz_2022-01-31_123600.png
obraz_2022-01-31_123600.png (9.71 KiB) Przejrzano 2833 razy
Przy każdym zamknięciu Open Office występuje powyższy błąd. W związku z tym zainstalowałem Libre Office, ale on także powoduje ten sam błąd przy zamknięciu. System: Windows10 PRO
OpenOffice 4.1.11 Windows10
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Błąd modułu Scripting Framework

Post autor: Jan_J »

Jeśli jest to skutek ustawienia w konfiguracji użytkownika, pomóc powinen reset profilu osobistego (to nie jest deinstalacja programu) — jak to zrobić, można przeczytać w wielu miejscach: https://forum.openoffice.org/pl/forum/s ... ds=roaming

(Przydałby się jeden krótki, ale komplenty opis n.t. „Gdzie przechowywane są pliki konfiguracji użytkownika OpenOffice / LibreOffice w różnych Windowsach / Linuksach / Macach”.)

Jeśli problem powtarza się po usunięciu konfiguracji osobistej, sprawa jest poważniejsza, bo to znaczy że „coś” się zagnieździło w konfiguracji systemu. Ale nie sądzę.

Tylko zastanawia mnie, dlaczego OpenO i LibreO reagują identycznie? przecież ich profile są osobne. Być może zrobił to jakiś dokument z makrem, otwierany i jednym, i drugim programem.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2254
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Błąd modułu Scripting Framework

Post autor: Jermor »

Z opisu wnoszę, że ten efekt pojawia się przy zamykaniu jakiegoś dokumentu(?), bo — jak napisał @Jan_J — OpenOffice i LibreOffice mają różne pliki konfiguracyjne. Dobrze byłoby zobaczyć czy dokument ma rzeczywiście podpięte do akcji zamykania makro o nazwie WyslijPDF. To można sprawdzić, wywołując "Narzędzia -> Dostosuj -> zakładka Zdarzenia".
obraz_2022-01-31_153115.png
W dolnej części okna dialogowego można sprawdzić, wybierając pozycje z rozwijanego pola "Zapisz w:", jakie akcje są przypisane do dokumentu lub do całego pakietu.

Jeśli chodzi o resetowanie profilu, to dla Windows opisałem to tu: https://forum.openoffice.org/pl/forum/v ... 648#p23909
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
Jan_J
Posty: 4560
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Błąd modułu Scripting Framework

Post autor: Jan_J »

Jermor pisze:Z opisu wnoszę, że ten efekt pojawia się przy zamykaniu jakiegoś dokumentu(?), [...]
Mea culpa, powinienem się domyślić. A nie domyśliłem się, bo
Ballah pisze:Przy każdym zamknięciu Open Office występuje powyższy błąd.
Hm; warto rozróżnić między „każdym zamknięciem programu” a „każdym zamknięciem pewnego określonego dokumentu”. To nie jest to samo, i to bardzo; ale może autor wątku redaguje tylko ten jeden dokument i nie czuje różnicy? Precyzja wypowiedzi sprzyja porozumieniu.

Morały są dwa:
//Srogi: nikomu nie ufać; nawet sobie, a co dopiero innym. Czytać między wierszami.
//Optymistyczny: więcej empatii. Czytać między wierszami.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
Ballah
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 31, 2022 1:29 pm

Re: Błąd modułu Scripting Framework

Post autor: Ballah »

Jermor miał rację. Dawno temu pod Windows7 stworzyłem makro wysyłające mailem podczas zamykania ten konkretny dokument - przekonwertowany na PDF. Na nowym PC z czystym Windows 10 makro przestało działać i wywalało błąd. A że makro było w tym konkretnym dokumencie to wywalało przy zamykaniu i na Open Office i na Libre Office.
Podziękowania dla Jermora i Jan_J. I przepraszam za brak precyzji wypowiedzi.
OpenOffice 4.1.11 Windows10
Ballah
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 31, 2022 1:29 pm

Re: Błąd modułu Scripting Framework

Post autor: Ballah »

"Precyzja wypowiedzi sprzyja porozumieniu." Zapamiętam.

Podziękowania, szczególnie dla Jermora. Było zapomniane makro, usunąłem, wszystko jest OK.
OpenOffice 4.1.11 Windows10
ODPOWIEDZ