Działania na N/D [Solved]

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
Albabarba
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 30, 2022 4:01 pm

Działania na N/D [Solved]

Post autor: Albabarba »

Witam
Funkcja, którą zastosowałem
=JEŻELI((E3=F3)=PRAWDA();WYBIERZ(CZY.PUSTA(B3)+1;
STYL("GREEN");T(STYL("RED")));1+STYL("RED"))
nie jest w większości mojego autorstwa i słabo ją rozumiem, ale działa w ten sposób, że porównuje dane z dwóch komórek i podświetla mi komórkę na zielono, jeśli liczby się zgadzają, a na czerwono, jeśli nie. Dopóki formuła porównuje dane liczbowe, działa bez zarzutu. Niestety w wyniku porównywania danych z dwóch arkuszy w niektórych przypadkach pojawia się w jednej z porównywanych komórek komunikat #N/D, a to w rezultacie wyrzuca mi kolor czerwony. Robiąc eksperymenty przekonałem się, że nie można wykonywać funkcji na takiej komórce, bo brak danych to brak danych i już...
Proszę o pomoc, aby poprawić funkcję tak, by porównanie konkretnej liczby z jednej komórki z komórką zawierającą #N/D zmieniało jej kolor na zielony, a nie czerwony. Może jakaś funkcja, która brak wartości zamieni na logiczny FAŁSZ albo PRAWDĘ?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn sty 31, 2022 10:52 pm przez Albabarba, łącznie zmieniany 1 raz.
Apache OpenOffice 4.1.11
Windows 10
Awatar użytkownika
Rafkus
Posty: 513
Rejestracja: czw kwie 12, 2018 10:26 pm

Re: Działania na N/D

Post autor: Rafkus »

Poeksperymentowałem z twoją formułą (troszkę zmieniłem jej układ) i wymyśliłem coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

=WYBIERZ( JEŻELI(CZY.BŁĄD((E3=F3)*(CZY.PUSTA(B3)+1)+1);  2;  (E3=F3)*(CZY.PUSTA(B3)+1)+1);
1+STYL("RED");  STYL("GREN");  T(STYL("RED")))

Jest to formuła wymyślona dla AOO - sugerowałem się informacją w twoim podpisie. W przypadku LO można użyć takiej:

Kod: Zaznacz cały

=WYBIERZ(JEŻELI.BŁĄD((E3=F3)*(CZY.PUSTA(B3)+1)+1;  2);
1+STYL("RED");  STYL("GREN");  T(STYL("RED")))
LibreOffice 7.4.6 (preferowany) oraz OpenOffice 4.1.6. Widows 10
OpenOffice 4.1.3. oraz Libre 4.2.5.2 Windows XP
Albabarba
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 30, 2022 4:01 pm

Re: Działania na N/D

Post autor: Albabarba »

Bardzo dziękuję. Działa super. Teraz kolor czerwony nie alarmuje mnie niepotrzebnie. Pozdrawiam.
Apache OpenOffice 4.1.11
Windows 10
ODPOWIEDZ