Zamyka Offica przy drukowaniu

Użytkowanie edytora dokumentów
jakisjakis
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 03, 2021 3:54 pm

Zamyka Offica przy drukowaniu

Post autor: jakisjakis »

Witam, mam problem mianowicie przy drukowaniu wybranego tekstu zamyka mi się OpenOffice nic się nie drukuje i wyskakuje okno z odzyskiwaniem dokumentu. Ten problem występuje tylko i wyłączenie przy drukowaniu wybranego tekstu normalnie drukuje bez problemu próbowałem na dwóch wersjach 4.1.11 i 4.1.7 dzieje się to samo + problem występuje tylko w OpenOffice Writer w innych działa bez problemu, macie może jakieś pomysły co może być przyczyną albo jak to naprawić ?
Pozdrawiam
Open Office 4.1.11
ambrelangelidou
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 21, 2021 5:56 pm

Re: Zamyka Offica przy drukowaniu

Post autor: ambrelangelidou »

Witam, mam ten sam problem, używam też wersji 4.1 Openoffice i Windows 10
Windows 10 Openoffice 4.1
Rzuć kostką online z : https://www.rzut-kostka.pl
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamyka Offica przy drukowaniu

Post autor: Jan_J »

Bez dodatkowych danych na temat okoliczności nie da się rozstrzygnąć tematu.
Jedno co dość łatwo sprawdzić, to czy felerny dokument wywala program przy drukowaniu jakąś konkretną drukarką, czy każdą. W szczególności czy ma to miejsce także przy wbudowanym drukowaniu do pliku albo przez zewnętrzny sterownik generujący pdf-y (kiedyś do tego służył PDFCreator, teraz chyba są także systemowe rozwiązania).
Drugie, to wygenerować przykładowy dokument powodujący problem, ale o neutralnej treści (tak by nie zawierał nic prywatnego ani poufnego) i dołączyć go do postu.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ