Ozdobna numeracja stron

Użytkowanie edytora dokumentów
Mraciek
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 03, 2021 2:06 am

Ozdobna numeracja stron

Post autor: Mraciek »

Witam,
Chciałam Was prosić o pomoc bo sama już przeszukałam chyba wszystko i nie znalazłam odpowiedzi na mój problem.
Mam plik który ma ok 200 stron wcześniej edytowałam go w Word ale chciałam dalej robić to w open office, ale po wejściu do pliku rozjechało mi numeracje stron. Do tej pory miałam numeracje stron w ramce kolorowej, ale tu nie mogę tego nigdzie ustawić i nie wiem czy w ogóle jest taka możliwość takiej numeracji.
W załączeniu obraz jak wyglądała moja numeracja i taką właśnie chciałabym uzyskać.
Może Wy mi pomożecie w jaki sposób to osiągnąć.
Pozdrawiam :)
Załączniki
numeracja.jpg
numeracja.jpg (2.7 KiB) Przejrzano 2483 razy
Libr Office Wersja: 6.3.2.2 (x64); Windows 10
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ozdobna numeracja stron

Post autor: Jan_J »

Nie wiem czy ten element formatowania przeniesie się z dokumentu .docx podczas importu, ale ozdobniki w numeracji są możliwe.
W tym przypadku
* włączyłbym stopkę w używanym stylu stron (w Style stron / Modyfikuj: Stopka / [x] Włącz)
* do zawartości stopki wstawiłbym ramkę wycentrowaną względem szerokości strony (Wstaw / Ramka + opis jej właściwości)
* do ramki wstawiłbym zmienną z numerem strony (Wstaw / Numer strony)

Ramka nie jest konecznością. Każda treść zamieszona w stopce danego stylu zostanie odtworzona na stronie złożonej według tego stylu. Prosty ozdobnik możesz zrobić nawet ulotnym formatowaniem numeracji ([zaznacz tekst w stopcie] / Format / Znak).
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
ODPOWIEDZ