PROJEKT: List do Mikołaja

Użytkowanie arkusza kalkulacyjnego
Pysio
Posty: 57
Rejestracja: czw mar 12, 2020 11:39 am

PROJEKT: List do Mikołaja

Post autor: Pysio »

Cześć!

Od razu link. Na dzień 4.12 jest to rzecz, którą udało mi się zrobić w ciągu godziny, więc sporo jeszcze jest do zrobienia.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Wpadł mi do głowy pomysł aby stworzyć coś innego :)
Padło na "List do Mikołaja"

Założenie:
Założeniem jest, że kilku użytkowników wpisuję w swoją część co chcieliby otrzymać od Mikołaja. Wpisują przedmiot i szacowany koszt.
Sami mogą też zobaczyć co inni użytkownicy chcą otrzymać na święta i mogą to "zaklepać"
Sam pomysłodawca pomysłu jednak nie widzi czy ktoś inny wybrał jego prezent i przede wszystkim, kto go wybrał.

Obecne stadium przedstawia projekt w bardzo prostej formie. (na dn. 4.12) czyli jeden arkusz, wszyscy mogą wszystko widzieć. Założenie jest takie, że każdy będzie miał swój arkusz jako osobny, a będzie jeden zbiorczy, zbierający wszystkie dane i udostepniający odpowiednie komórki.
Czyli: Użytkownik1 Otrzyma zeszyt z dwoma arkuszami:
Do wprowadzania prezentów oraz do wybierania prezentów dla innych.

Jeżeli ktoś wybierze prezent, wtedy znika on z listy. Z tego względu zdecydowałem się na wybranie Arkuszy Google bo bardzo dobrze radzą sobie ze współdzieleniem i stosunkowo szybko przesyłają informację aby "wyłączyć" produkt.

Obecne problemy z którymi chcę się zmierzyć to:
- Zablokowanie możliwości wybrania prezentu jeśli nie jest on wyświetlony. Obecnie użytkownik może komuś "ukraść" prezent.
- Przerzucenie całości na osobne arkusze - czyli każdy użytkownik ma swoją część i nie widzi pozostałych (skorzystam z funkcji Importrange - trochę jest ubogie przerzucanie między arkuszami i wyciąganie danych w Google arkuszach).


Jeżeli macie jakieś pomysły na udoskonalenia lub cenne uwagi to zapraszam do dyskusji lub do wspólnego tworzenia :) Chcę puścić to w świat :)
-
OpenOffice 4.1.7 / LibreOffice 6.4.4.2 na Windows 10
ODPOWIEDZ