PowerPoint na OpenOffice

Użytkowanie edytora prezentacji
Awatar użytkownika
Vitha
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 23, 2020 7:09 am
Lokalizacja: Warszawa

PowerPoint na OpenOffice

Post autor: Vitha »

Z góry mówię, że niekoniecznie się na tym znam, więc pomyślałam, że zapytam (chociaż pytanie może być dla niektórych głupie).

Od baaardzo dawna używam Microsoft PowerPoint 2007 do wszelkich prezentacji. Teraz przyszło mi znowu zrobić prezentację, ale okazało się, że program, w którym mam to otworzyć nazywa się OpenOffice (znam tylko ze słyszenia).

No i tu pytanie do specjalisty: czy MPP otworzy się w OpenOffice? Nie chciałabym robić na darmo, a zabrać swojego laptopa nie mogę. A może masz swój program?
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2252
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: PowerPoint na OpenOffice

Post autor: Jermor »

Jeśli musisz to wykonać na systemie Windows masz do dyspozycji PowerPoint Viewer, darmowy program do odtwarzania pokazu.
Oprogramowanie Apache OpenOffice i LibreOffice ma program o nazwie Impress, który potrafi otwierać prezentacje PowerPointowe. Jednak "potrafi otwierać" nie jest tożsame z tym, że tak samo będą wyglądały. Wszystko zależy od stopnia złożoności pokazu. Dlatego warto abyś zainstalował sobie to oprogramowanie (jest bezpłatne) i sprawdził jak to będzie wyglądało.
Impress dostępny jest pod tą nazwa w dwóch pakietach, Apache OpenOffice (ostatnia wersja 4.1.7) i LibreOffice (ostatnia wersja stabilna 6.3.5). Nie ma gwarancji, że w obu prezentacja będzie wyglądała identycznie, dlatego albo sprawdzaj na obu wersjach, albo dowiedz się jaką wersję OpenOffice ma twój klient.
W wersji 2007, w opcjach zapisu prezentacji jest pozycja "Zapisz jako prezentacje OpenDocument", to pozwala zapisać wynikową prezentację od razu w standardzie OpenDocument. Jednak jak to działa w rzeczywistości nie sprawdzałem.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
ODPOWIEDZ