Pole liczbowe-empty i z wartością

Dyskusje dotyczące tworzenia makropoleceń, pisania skryptów oraz programowania przy użyciu UNO
wojtul60
Posty: 32
Rejestracja: sob sie 29, 2015 7:52 pm

Pole liczbowe-empty i z wartością

Post autor: wojtul60 »

Witam
Mam taki problem którego nie potrafię rozwiązać
Wykorzystuję w makrze pole liczbowe i chcę sprawdzać czy coś zostało tam wpisane
Dopóki nic nie jest robione w tym polu to jest OK- moge wykorzystać funkcję IsEmpty do sprawdzenia tego pola
i działa to poprawnie. Podobnie jak wprowdzę jakąś wartość do pola- także jest OK
Natomiast gdy nic nie jest wpisane do pola (np. wpisałem wartość 5 i po chwili ją usunąłem)
i zastosuję IsEmpty to wartość zwrotna jest taka jak dla wpisanej wartości=0 do pola

Reasumując- jak rozróżnić dwa stany pola
Gdy jest =Empty (po uruchomieniu makra)
i drugi stan
gdy była wcześniej jakąś wartość w polu i została usunięta

Proszę o podpowiedź jak rozwiązać ten problem

Pozdrawiam forumowiczów
open Office 4 na win7
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pole liczbowe-empty i z wartością

Post autor: Jan_J »

może warunek
oCell.GetString() = ""
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
wojtul60
Posty: 32
Rejestracja: sob sie 29, 2015 7:52 pm

Re: Pole liczbowe-empty i z wartością

Post autor: wojtul60 »

Witam
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem- ale mi chodzi o zawartość formantu w polu liczbowym a nie komórki arkusza

Pozdrawiam
open Office 4 na win7
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2238
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Pole liczbowe-empty i z wartością

Post autor: Jermor »

O ile pamiętam Empty jest prawdą tylko, gdy pole nie zostało jeszcze zainicjowane. Zatem gdy coś już w nim było a potem zostało usunięte, to nie będzie już Empty tylko ""
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
wojtul60
Posty: 32
Rejestracja: sob sie 29, 2015 7:52 pm

Re: Pole liczbowe-empty i z wartością

Post autor: wojtul60 »

Witam
Zgadza się- już sam doszedłem do takiego wniosku.
Gdy pole jest niezainicjowane to stan empty da się zidentyfikować.
Problem się pojawia, gdy w polu wpisana będzie wartość =0 i drugi przypadek gdy w polu nic nie jest wpisane (ale wcześniej coś było- czyli pole zainicjowane)
Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku odczytana wartość=0
Próbowałem innymi sposobami ale nic się nie zmieniło.

Problem dalej nie rozwiązany- w metodach i ustawieniach pola nic nie znalazłem co by pozwoliło to rozwiązać.

Pozdrawiam
open Office 4 na win7
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2238
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Pole liczbowe-empty i z wartością

Post autor: Jermor »

Wykonałem kilka testów. Jest rozwiązanie. Oczywiście jako pierwsze należy zbadać IsEmpty ale jako następny krok zbadać długość zawartego ciągu. Jeśli wynosi 0, to na polu wykonano delete (czyli coś już było ale nie ma), gdy będzie tam wpisane 0 to jego długość będzie wynosić 1.
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
wojtul60
Posty: 32
Rejestracja: sob sie 29, 2015 7:52 pm

Re: Pole liczbowe-empty i z wartością

Post autor: wojtul60 »

Witam
Kurka wodna- to mi nie przyszło do głowy
Dzięki i pozdrawiam
open Office 4 na win7
ODPOWIEDZ