[SOLVED] LibreOffice _ctypes.pyd wykryty jako malware

Użytkowanie pakietu jako całości
mat_openoffice
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 1:03 pm

[SOLVED] LibreOffice _ctypes.pyd wykryty jako malware

Post autor: mat_openoffice »

Zainstalowałem LibreOffice 6.2.5 na Windows 10. Po instalacji oprogramowanie 360 Total Security wykryło malware:
ctypes.pyd1.png
ctypes.pyd2.png
Czy rzeczywiście plik ten może być zarażony czy jest to false positive?
Ostatnio zmieniony pn lip 22, 2019 10:28 pm przez mat_openoffice, łącznie zmieniany 1 raz.
Windows 7/10, LibreOffice 6.2.5
Awatar użytkownika
Jermor
Posty: 2239
Rejestracja: sob paź 12, 2013 11:09 am
Kontakt:

Re: Po instalacji LibreOffice _ctypes.pyd wykryty jako malwa

Post autor: Jermor »

Osobiście używam ZoneAlarm Extreme Security obecnie version: 15.6.028.18012
Nie wykrywa u mnie żadnych problemów. Jednak nigdy nic nie wiadomo. Sam korzystam z LO wersji: 6.1.6.3 (x64)
Wyciągnąłem ten plik z zasobów, skompresowałem go do zipa i dołączam do odpowiedzi.
Rozpakuj go do jakiegoś wolnego folderu i przeskanuj. Jeśli też wykryje ci problem, to raczej jest to fałszywy alarm.
Załączniki
_ctypes.zip
(50.43 KiB) Pobrany 197 razy
AOO 4.1.15, LO 7.5.9 (x64) na Windows 10 64bit
Ważne!
Jeśli twój problem został rozwiązany, wróć do swojego pierwszego postu, przejdź do edycji i dopisz [SOLVED] w temacie.
Inni, którzy mają podobny problem, będą wiedzieli, że istnieje jego rozwiązanie.
mat_openoffice
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 1:03 pm

Po instalacji LibreOffice _ctypes.pyd wykryty jako malware

Post autor: mat_openoffice »

Dziękuję za pomoc.

Ściągnąłem, rozpakowałem, przeskanowałem. "No threads found".

Plik wcześniej dodałem do Trusted List. Wyczyściłem trusted list i przeskanowałem Twój plik oraz ponownie mój. "No threads found".

Po założeniu wątku na forum, napisałem do 360 Total Security. Chyba nawet zgłosiłem false positive. Być może zaktualizowali bazę danych i teraz nie wykrywa niczego. 360 Total Security używam od ok. 2 tygodni. Nie widzę możliwości sprawdzenia z jakiego dnia jest baza wirusów. Mam możliwość sprawdzenia jedynie wersji głównego programu.

Jeszcze raz dziękuję za życzliwą pomoc.
Windows 7/10, LibreOffice 6.2.5
ODPOWIEDZ