Wyeksportowanie formularza do osobnego pliku

Użytkowanie programu bazodanowego
czarnyblack
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 17, 2018 11:35 am

Wyeksportowanie formularza do osobnego pliku

Post autor: czarnyblack »

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę wyeksportować plik formularza do osobnego pliku, tak żeby od razu po jego kliknięciu pojawiał się formularz? Teraz muszę wejsc w plik .odb i z tego miejsca dopiero mogę wybrać formularz i zacząć wprowadzać dane.
OpenOffice 3.1 na Windows Vista
czarnyblack
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 17, 2018 11:35 am

Re: Wyeksportowanie formularza do osobnego pliku

Post autor: czarnyblack »

Nikt nie zna odpowiedzi? Mam rozumieć, że nie ma tam takiej opcji?
OpenOffice 3.1 na Windows Vista
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wyeksportowanie formularza do osobnego pliku

Post autor: Jan_J »

Rozumiem, że nikt nie wie od razu i nie ma czasu albo okazji żeby sprawdzić.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
belstar
Posty: 654
Rejestracja: czw mar 17, 2011 9:08 am

Re: Wyeksportowanie formularza do osobnego pliku

Post autor: belstar »

Takiego prostego sposobu nie ma, a przynajmniej o takim nie słyszałem. Jest dodatek "Switchboard", ale on nie spełniał moich wymagań, dlatego sam stworzyłem odpowiednie dla mnie rozwiązanie.
Jak to działa?
Odpalasz bazę i po jej załadowaniu uruchamia się odpowiedni formularz. W moim przypadku formularz z przyciskami do innych formularzy i raportów. Tobie potrzebny jest tylko formularz w którym chcesz działać, więc możesz pominąć mój switchboard.
Skąd to zdobyć?
Poszukaj na forum, wstawiłem tam kiedyś plik o nazwie "Hospicjum". Ma on to rozwiązanie zaimplementowane.

Musisz być przygotowany na programowanie w StarBasic-u, na pewno dokładna analiza pozwoli ci zrozumieć jak to działa i na zaadaptowaniu tego u siebie.
W razie problemów pisz, czasu ostatnio nie mam w nadmiarze ale, postaram się pomóc.
LibreOffice 5.1.2.2 Ubuntu 16 LTS
ODPOWIEDZ