Libra Of. - problem ze zmiana stylow miedzy 2 dokumnetami

Użytkowanie pakietu jako całości
luk
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 07, 2017 9:49 pm

Libra Of. - problem ze zmiana stylow miedzy 2 dokumnetami

Post autor: luk »

Witam,

Mam taki problem: w 1 pliku LO Witer ma dobrze dzialajacy styl domyslny [czyli czcionka Times New Roman, 12pkt , bez dodatkowych zmian]. Po za tekstem mam czasami w pliku wstawiony adres strony www , np. 'https://forum.openoffice.org' [na przyklad na poczatku stron, gdy w pliku zapisuje artykul ze strony www lub jego fragmenty]. Plik sluzy mi by zrobic w nim notatki dotyczace tresci ze strony www.
I teraz mój problem. W pliku 1 'domyślny' styl dziala dobrze.

Teraz tworze kopie tego pliku w folderze. Zmieniam dla niego nazwe i otrzymuje plik 2. W pliku 2 bede robic notatki dotyczace innego tematu. Kiedy otwieram ten 2 plik LO Writer to: usuwam za pomoca CTRL+A cala tresc z pliku i zaczynam pisac w nim od nowa. Ponieważ [nie jestem pewien czy to jest glowny powod] na poczatku strony był przedtem wklejony link [np. 'https://forum.openoffice.org'] to jak pisze tekst to Writer widzi go [ten tekst] jako linik.

Wiec jak pisze slowo np.
przyklad
to Writer pokazuje:
przyklad
, czyli podkreslenie jak w linku [hiperłacze] i niebieski kolor.


Dzieje sie tak dla kazdego slowa, ktore pisze w Writer.

Jesli probuje zaznaczyc 1 slowo lub cala tresc dokumentu [ctrl+a] i wybrac style 'domyślny', to nie nastepuje zmiania. Writer zachowuje sie jakby teraz stylem 'domyślnym' był właśnie zapis dla linku [czyli - przyklad ].
Próbowałam, tez zrobic własny styl, ktory bedzie służyć do resetowanie, ale taki styl 'dziedzicy' po domyślnym, więc to nic nie daje.
Musze recznie odznaczac podkreslnie slow w teksie i zmieniac kolor.



Podsumowujac: zdarza mi sie to bardzo czesto i nie wiem co jest do konca powodem. Nie moge za pomoca stylu 'domyslnego' zmienic sposobu jak tekst jest pokazany.
Jak można ten problem rozwiazac?
LibreOffice 5.3 / Windows 7 Home
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Libra Of. - problem ze zmiana stylow miedzy 2 dokumnetam

Post autor: Jan_J »

Edycja / Zaznacz wszystko; Format / Usuń bezpośrednie formatowanie
(albo <Ctrl+A><Ctrl+M>)?
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
luk
Posty: 5
Rejestracja: pt kwie 07, 2017 9:49 pm

Re: Libra Of. - problem ze zmiana stylow miedzy 2 dokumnetam

Post autor: luk »

Ta metoda nie dziala u mnie. Nie zmienia sie styl w pliku.


Chyba juz mam rozwiazanie.
Z moich prób wynika, że to się dzieje, gdy hiperlink jest na poczatku dokumentu. Jak nie daje na poczatku strony hiperlinku, a potem robie kopie tego pliku to problem o ktorym pisalem nie pojawia sie. Styl domyslny działa wtedy dobrze.
LibreOffice 5.3 / Windows 7 Home
ODPOWIEDZ