Nie widać miniatur dokumentów LibreOffice w eksplorerze Win7

Użytkowanie pakietu jako całości
open
Posty: 65
Rejestracja: śr lis 06, 2013 4:31 am

Nie widać miniatur dokumentów LibreOffice w eksplorerze Win7

Post autor: open »

..
Witam,

Przesiadłem się z OpenOffice Apache na LibreOffice. Używam Win7.

Po wejściu do dowolnego folderu nie widać miniatur dokumentów Libreoffice. Widać tylko ich ikony.
Widać natomiast miniatury innych rodzajów plików np pdf i zdjęć.

I teraz najciekawsze. Widać miniatury dokumentów utworzonych wcześniej w OpenOffice. Jeżeli natomiast otworzę ten dokument i zapiszę w LibreOffice to jego miniatura znika. Pozostaje widoczna tylko ikona.

Generalnie używam widoku listy, wiec najczęściej to mi nie przeszkadza, ale mam kilka takich folderów, w których widok miniatur JEST MI NIEZBĘDNY bo dużo łatwiej tam się połapać po obrazkach, a nie po nazwie i wtedy powraca mój problem. Bardzo pomocną byłaby dla mnie możliwość używania miniatur dokumentów LibreOffice tak jak miałem w OpenOffice.

Aby nie przedłużać dyskusji informuję, że opcja eksploratora Windows:

Organizuj-opcje folderów i wyszukiwania-Widok
--> ZAWSZE POKAZUJ IKONY NIGDY MINIATURY
jest nie zaznaczona, odznaczona.

W Googlu nie znalazłem pomocy.

Czy mam gdzieś wyłączone pokazywanie miniatur dla LibreOffice?

Skąd ten brak analogii, że niektóre rodzaje plików mają widoczne miniatury, a miniatur LibreOffice nie widać, tylko ikony?

Pozdrawiam i uprzejmie proszę o pomoc.
LibreOffice 7.5.0.3 Win10
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie widać miniatur dokumentów LibreOffice w eksplorerze

Post autor: Jan_J »

IMO miniatura dokumentu ODF nie jest generowana przez Windowsa. Ten tylko wyświetla plik png zintegrowany z dokumentem. Najlepszym pośrednim dowodem, że GUI działa poprawnie, jest wyświetlanie miniatur starych dokumentów.

Trzeba by w (Libre|Open)Office włączyć tworzenie miniatur, o ile jest ono wyłączone.
W konfiguracji eksperckiej (Narzędzia/Opcje/LibreOffice/Zaawansowane) poszukaj wpisu org.openoffice.Office.Common;
klucz Save/Document/GenerateThumbnail masz zapewne false. Zmień na true i życzę powodzenia. Nie wiem, jak to się włącza w Apache OpenOffice.

Sam trafiłem na ten problem z odwrotnej strony: wszelkie podglądy miniatur w GUI wyłączam, nieraz tracąc czas na jego konfigurowanie. Zastanowiło mnie też, że różne wersje Libre produkowały dokumenty drastycznie różniące się rozmiarem. Było to skutkiem innych rozdzielczości miniaturek. Wyłączyłem i mam święty spokój.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
open
Posty: 65
Rejestracja: śr lis 06, 2013 4:31 am

Re: Nie widać miniatur dokumentów LibreOffice w eksplorerze

Post autor: open »

..
Jan_J pisze:W konfiguracji eksperckiej (Narzędzia/Opcje/LibreOffice/Zaawansowane) poszukaj wpisu org.openoffice.Office.Common;
klucz Save/Document/GenerateThumbnail masz zapewne false. Zmień na true i życzę powodzenia.
dziękuję Ci Jan_J za odpowiedź, niestety miałem ustawione TRUE,
true_.jpg
a miniatur dokumentów stworzonych w Libre nie widać.
widok_.jpg

Dziękuje wszystkim, którzy przeczytali tego posta.

Było tu ponad 300 osób, a tylko Jan_J miał pomysł co z tym zrobić.


Co więcej można zrobić, aby miniatury jednak się pojawiły?

Może w ekspercie trzeba jeszcze coś innego przełączyć?

A może problem jest jednak w Windowsie?

Pozdrawiam.

.
LibreOffice 7.5.0.3 Win10
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Nie widać miniatur dokumentów LibreOffice w eksplorerze

Post autor: Astur »

open pisze:A może problem jest jednak w Windowsie?
Pomyślałem, że gdyby tak skasować cache thumnail's w Windows, to zmusiłoby odpowiednie programy do odtworzenia miniaturek.

Pamięć podręczna miniaturek użytkownika mieści się na ścieżkach

Kod: Zaznacz cały

%USERPROFILE%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer\
%USERPROFILE%\AppData\Local\Microsoft\Microsoft\Windows\Explorer\
Uwaga!
Katalog

Kod: Zaznacz cały

%USERPROFILE%\AppData\
ma atrybut ukryty!
Trzeba włączyć Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski w Opcje folderów i wyszukiwania, zakładka Widok.
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
open
Posty: 65
Rejestracja: śr lis 06, 2013 4:31 am

Re: Nie widać miniatur dokumentów LibreOffice w eksplorerze

Post autor: open »

..
Astur pisze:%USERPROFILE%\AppData\Local\Microsoft\Microsoft\Windows\Explorer\
Dziękuję za podpowiedź. Powyższej ścieżki nie znalazłem (w katalogu Microsoft nie ma u mnie kolejnego Microsoft). Może to nie ważne?

Natomiast znalazłem tę pierwszą ścieżkę
.
sciezka1.jpg
Proszę o podpowiedź co z tego folderu trzeba wykasować.

Pozdrawiam.
LibreOffice 7.5.0.3 Win10
Awatar użytkownika
Astur
Posty: 653
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:11 am

Re: Nie widać miniatur dokumentów LibreOffice w eksplorerze

Post autor: Astur »

Przed podaniem tej rady wykasowałem u siebie całą zawartość tego folderu. Podglądzik odnowił się samoczynnie.

Zauważyłem też ciekawą prawidłowość. Mianowicie pliki Dokumentów Google, pobrane jako Format Open Document nie posiadają podglądu w ikonce (i są nieco mniejsze) niż utworzone w LO. Po ich otwarciu w LO i zapisaniu (bez zmieniania czegokolwiek), pliki powiększają się i otrzymują podgląd w ikonce. Zawartość też się zmienia...
Zawartość pliku pobranego z Dokumentów Google i tego samego po zapisaniu przez LO
Zawartość pliku pobranego z Dokumentów Google i tego samego po zapisaniu przez LO
Ubuntu 20.04 — OpenOffice 4.1.10
Zanim zastosujesz się do jakiejś rady, zrób kopię zapasową dokumentu, którego ona ma dotyczyć.
Wskazówka: w dokumentach używam czasem niestandardowych, bezpłatnych czcionek Gentium i Lato
Jan_J
Posty: 4558
Rejestracja: pt maja 22, 2009 1:20 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nie widać miniatur dokumentów LibreOffice w eksplorerze

Post autor: Jan_J »

Tak, bo podgląd wynika z istnienia pliku Thumbnail.png osadzonego w dokumencie.
Tylko czekać na fork Libre, który będzie tam reklamy wstawiał. Aż dziwne, że jeszcze takiego nie ma.
JJ
LO (7.6|24.2) ∙ Python (3.12|3.10) ∙ Unicode 15 ∙ LᴬTEX 2ε ∙ XML ∙ Unix tools ∙ Linux (Rocky|CentOS)
open
Posty: 65
Rejestracja: śr lis 06, 2013 4:31 am

Re: Nie widać miniatur dokumentów LibreOffice w eksplorerze

Post autor: open »

..
Witam

właśnie udało mi się skasować pliki, podmieniły się na nowe (data i godzina na zdjęciu)
nowe_pliki.jpg
niestety, miniatury dokumentów LO w katalogach nie pojawiły się, ale nadal w tych samych katalogach widać miniatury innych rodzajów plików. Zrobiłem restart systemu. Nie pomogło.

Pozdrawiam.
LibreOffice 7.5.0.3 Win10
ODPOWIEDZ